:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.29 17:15 
Tema: Projektas "Konstruktyvi diskusija"
Atsakyti su citata

Na, pažiūrėjau, kad jokia diskusija šia tema mums visiškai nesigauna... Vien tik rietynės, savo nuomonės garbinimas ir pykčio išliejimas. Geriausiu atveju - visko nuleidimas juokais.

Kaip matau tema daugeliui pakankamai įdomi, įdomu būtų pabandyti iš tiesų padiskutuoti. O tam, mano manymu, reikia kelių pakeitimų.

Visų pirma, tai ši tema per plati, todėl ją reikėtų išskaidyti į kelias. Pavyzdžiui: "Homoseksualizmas: Vaikas homoseksualų šeimoje", "Homoseksualizmas: Ar homoseksualai reikalauja per daug teisių?" Visi welcome kurti jas savo nuožiūra, svarbiausia, kad būtų kuo mažiau abstraktumo ir erdvės beprasmiams ginčams. Tas temas kurkite forume "Apie viską" (idant ten galiotų atitinkamos taisyklės) ir su pradžia "Homoseksualizmas: ...", kad būtų lengviau susigaudyti, kad tai būtent šio "projekto" tema.

Antra, reikia pasistengti atsisakyti emocijų. Tas susideda iš dviejų dalių: neatakuoti pašnekovo ir neinterpretuoti pašnekovo argumentų kaip asmeninio įžeidimo. Atsiriboti nuo emocijų padės mandagumas ir pagarba pašnekovui. Venkime sarkazmo, ironijos ir kitų pašaipių priemonių.

Trečia, laikytis konstruktyvumo principo. Jei neturite pasakyti ko nors prasmingo, kas pataiko į temą, yra pagrįsta bent kiek apčiuopiamais ir įmanomais patikrinti (bent teoriškai) faktais ir nekartoja anksčiau išsakytos nuomonės kitais žodžiais - nerašykite nieko. Nueikite į temą "Pyktis!!!" ir išsiliekite.

Ketvirta, naudoti nedviprasmiškus mokslinius terminus. Tokie žodžiai kaip "pyderas", "pedikas", "homikas", "kaimietis" yra labai netikslūs ir skirtingų žmonių suprantami labai skirtingai.

Na ir visų svarbiausia, ko šiame eksperimente reikėtų, tai noro atnešti naudos diskusijai, pasisemti žinių, pasimokyti iš kitokių požiūrių ir nuoširdumo.
Mano manymu, pagrindinis dalykas, mūsų diskusijas verčiantis šunų pjautynėmis, yra noras bet kokia kaina įrodyti savo tiesą ir automatinis kitokios nuomonės atmetimas. Diskusijoje negali būti nugalėtojų ir pralaimėtojų, iš jos naudą turi gauti visi dalyviai.

Visai nenoriu imtis griežtų moderavimo priemonių ir jas naudosiu tik būtinais atvejais. Šiaip tikiuosi, kad įmanoma ir be to apsieiti. Tereikia geranoriškumo.

Jei nesutinkate su šiomis sąlygomis arba manote, kad bet kokiu atveju nesuvaldysite emocijų - maloniai prašau tiesiog nerašyti į temas, prasidedančias "Homoseksualizmas: ...". Ačiū.
_________________
Get in touch with your inner Bonobo


Paskutinį kartą redagavo saulelis, 2007.06.13 23:54. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.30 19:14 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
O kas nepatinka? Tai tik mano nuomonė. Aš ją čia ir išreiškiu. Ir niekam neperšu savo pasaulėžiūros. Tam, kad kažką manyti, man nereikia jokių tyrimų. Ir, beje, tiesiogiai tamstos pateiktoms tyrimų išvadoms, taigi tamstai, aš neoponavau.


Gizmo, o tu skaitei mano prašymus prieš rašant į šitas temas? Juk aiškiai prašiau nekartoti tos savo nuomonės... O tu vistiek - "aš pasikartosiu"... Na kam to reikia?

Išreiškei tą nuomonę, visi ją išgirdo ir kadangi supranta, kad tai tik tavo nuomonė, tai ir nebėra ką pridurti. Juolab, kad ji jau girdėta kelis kartus prieš tai... Nebent neigti tą tavo nuomonę, o tada ir prasideda pjautynės. Juk būtent to aš ir noriu čia išvengti. Aš nenoriu, kad čia vyktų varžybos, kad rašytumėm tik dėl to, kad kam nors oponuoti. Įsiklausykit pašnekovo. Iš tiesų įsiklausyt, supraskit ką žmogus nori pasakyti, o ne tiesiog perbėkit akimis tekstą ir suraskit už ko užsikabinti ir toliau pulti...

Žmonės, nu plyyyz, žmoniškai prašau, paskaitykit šią temą atidžiai ir iki galo, ir tada nuspręskit norit rašyti į tas temas rašyti ar ne! Nejaugi taip sunku?
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.31 10:14 
Tema:
Atsakyti su citata

Baisonėlis rašo:
na, pati pradėjai kalbėti apie įstatymus, kai gavai įstatymą, traukiesi ;)

...


Baisonėli, prašau baik diskusijoje vadovautis kariniais principais...
Pasakyk atvirai, ar perskaitei mano vapaliones šitoj temoj ir ar bent apytiksliai supratai ką norėjau pasakyti? Jei taip, tai ar galėtum paaiškinti ko nesupratai, gal su kuo nors nesutinki? Ačiū.
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2007.05.31 10:24 
Tema:
Atsakyti su citata

kiek pamenu mums geriau akis į akį nediskutuoti, bet surizikuosiu :)
perskaičiau, bet pagal tokią diskusijų schemą gausis taip - tu ištrauksi vieną tyrimą, aš uštrauksiu kitą, oponuojantį ir diskusija baigsis. o diskusija, mano kuklia nuomone, yra apsikeitimas nuomonėmis. nei viena diskusija neapsieina be asmeniškumų ar emocijų, netgi tarp Nobelio premijos laureatų, diskutuojančių kvantinės fizikos klausimais.
o kariniai terminai yra mano bendravimo leksikos dalis, kaip ir juokavimai, metaforos, emocijos ir kiti daugiau mažiau žmoniški dalykai.
dar viena problema - aš retai turiu laiko knistis po internetą, ieškodamas mano poziciją ginančių tyrimų ir pan., ta proga stengiuosi kiek įmanoma oponuoti saikingai ir racionaliai.

always and forever

Baisonėlis The Fighty One
_________________
Aš girdžiu balsus savo galvoje ir jiems tu nepatinki ..... ir kuo toliau, tuo labiau....
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.31 10:33 
Tema:
Atsakyti su citata

Patikėk, su tavim kalbėti man labai mažai noro, ir tai darau tik todėl, kad neturiu pasirinkimo.

Visų pirma, mano "schemoje" buvo kalbama ne vien apie tyrimus (tiksliau apie juos net nebuvo užsiminta). In fact, tas argumentavimas net visai ne svarbiausia mano idėjos dalis. Taip pat nesitikiu, kad kas nors emocijų atsisakys visiškai. Tiesiog noriu, kad jas valdytume, kad jos netrukdytų diskusijai. Taip pat: kalbu ne apie tavo naudojamus karinius terminius, o karinį "priėjimą" ("approach") prie diskusijos, kai tu bukvaliai puoli pašnekovą, lauki konktratakos, planuoji tolesnius veiksmus ir taip toliau. Pats svarbiausias akcentas mano "gairėse" - geranoriškumui ir norui pabandyti diskutuoti kitaip, nei tai darėme iki šiol šitame tinklapyje.

Ir svarbiausia. Jei tu nesutinki su mano idėjom, tai kodėl rašai į tas temas ir dargi piktybiškai rašai LYGIAI TAIP PAT kaip visada, net piršto nemėgindamas pajudinti, kad kažkas pasikeistų?? Negi neaiškiai paprašiau nerašyti, jei nesutinki su mano mintimis? Labai prašau, duok žinoti, kokia kalba tau tai įmanoma paaiškinti?

:(
_________________
Get in touch with your inner Bonobo


Paskutinį kartą redagavo saulelis, 2007.05.31 10:49. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Baisonėlis
Spiameris Reborn


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 3987
Miestas: tiesiai iš pliažo

Pranešimas2007.05.31 10:36 
Tema:
Atsakyti su citata

kiekvienas mato tai, ką nori.
sėkmės diskusijose.
_________________
Aš girdžiu balsus savo galvoje ir jiems tu nepatinki ..... ir kuo toliau, tuo labiau....
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.31 11:37 
Tema:
Atsakyti su citata

saulelis rašo:
Išreiškei tą nuomonę, visi ją išgirdo ir kadangi supranta, kad tai tik tavo nuomonė, tai ir nebėra ką pridurti. Juolab, kad ji jau girdėta kelis kartus prieš tai... Nebent neigti tą tavo nuomonę, o tada ir prasideda pjautynės. Juk būtent to aš ir noriu čia išvengti. Aš nenoriu, kad čia vyktų varžybos, kad rašytumėm tik dėl to, kad kam nors oponuoti. Įsiklausykit pašnekovo. Iš tiesų įsiklausyt, supraskit ką žmogus nori pasakyti, o ne tiesiog perbėkit akimis tekstą ir suraskit už ko užsikabinti ir toliau pulti...

Taip, tai mano nuomonė. Išreikšta ne kabinėjantis prie bz žodžių, o išsakant savo poziciją. Ačiū už supratimą.
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.31 11:55 
Tema:
Atsakyti su citata

Saulelis-tironas vel atsigavo, buvo kazkaip apsnudes :) Man asmeniskai idomesne diskusija kai zmones atskleidzia SAVO nuomone SAVO stiliumi. Suprantu, kad reikia siek tiek tramdymo kai visai nusivaziuojama I sali, bet del Sargo meiles, Sauleli, nei Baisunas nei Gizmo nieko cia blogo neprirase, nera cia ko parintis ir bandyti diskusija i tvarkinga lapa, vienodomis raidemis su dailiomis parastemis sudeti. nuobodu.
_________________
Baime kelianti...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Phurba
Latras


Prisijungė: 2005 12 09
Pranešimai: 104
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.31 12:02 
Tema:
Atsakyti su citata

Gerbiamas Sauleli,

As nesuprantu kodel zmogus negali pareiskti savo nuomones, kad ir kelis kartus? Tai cia mes ka turime kalbeti tik apie tuos dalykus, kurie dar niekur nemineti? Tuomet graziai visi patylekim, nes iki musu jau beveik viskas pasakyta :)
Tyrimai visuomet irgi yra tik kazkieno nuomone. Ir mes budami sveiko proto tikiuosi suprantam, kad rezultatai daznai uzsakomi arba bent jau palankia linkme interpretuojami. Netgi tokiu istaigu kaip pasaulio bankas, JT, WTO nu ir daugelio kitu

Nebukit nuskriaustojo pozicijoje is anksto ir neuzsiimkite psichologiniu teroru, nes man atrodo nei gizmo nei baisonelis nepasake nieko izeidziancio, zeminancio. O ypac baisonelio pastaba del konstitucijos ir istatymu yra labai vietoj...ir beje oponentu liko neatsakyta
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Nemalonus žmogus
.


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 2895
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.31 12:05 
Tema:
Atsakyti su citata

naktinuke rašo:
Suprantu, kad reikia siek tiek tramdymo kai visai nusivaziuojama I sali, bet del Sargo meiles, Sauleli, nei Baisunas nei Gizmo nieko cia blogo neprirase, nera cia ko parintis ir bandyti diskusija i tvarkinga lapa, vienodomis raidemis su dailiomis parastemis sudeti. nuobodu.
Pritariu. Tu, Sauleli, nori, kad diskutuotų žmonės, o tačiau reikalauji robotiškų dalykų. Niek nebus, juolab, kad pats esi mėgėjas pasiplaikstyti emocijomis.
_________________
Kai negeriu, labai daug visko rodosi. O kai išgeriu - rodosi mažiau. Matyt, bijo.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
bz
Megakrutikas


Prisijungė: 2007 04 16
Pranešimai: 593
Miestas: Jeruzale

Pranešimas2007.05.31 12:22 
Tema:
Atsakyti su citata

ko jūs dabar prie Saulelio prikibot? Nugi norėjo jis rimtos diskusijos su paramstančiais savo teiginius pagrindais. Ir toliau tebenori. Tik vargu, ar tai pavyks. Nes niekas čia nesiruošia iš šių temų rašyti diplominių darbų ar turėti komercinės naudos. Todėl diskusija tegali būti nuomonių reiškimo lygio. Su kartas nuo karto išmetamais argumentais, kurie buvo copy-paste iš interneto, nes buvo papuolę po ranka patys.

Aš pritariu Sauleliui tik dėl vieno. Galima turėti diskusijų ir ne blevyzgų lygio. Bet šiai bendruomenei šioje erdvėje tai gali būti per sunki užduotis. Juk pablevyzgoti taip smagu :)
_________________
Pasaulis su savo nelygumais iš tiesų idealus!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.31 12:39 
Tema:
Atsakyti su citata

bz rašo:
Bet šiai bendruomenei šioje erdvėje tai gali būti per sunki užduotis. Juk pablevyzgoti taip smagu :)


Niekas cia niekam ne per sunku. Klausimas ar kam nors to reikia? Kaip jau pats paminejai, niekas nesiruosia is tu temu rasyti moksliniu darbu ar naudoti komerciniais tikslais. Be to prisideda ir laiko trukumas, nes dauguma senberniu/senmergiu saite sedi part time. Del to ir yra diskusijos buitinio lygio: asmenine nuomone, nuogirdos, emocijos ir karts nuo karto istraukiami 'faktai' is interneto, kurie paneigiami kieno nors kito istrauktais 'faktais' is interneto. Ir diskusiju idomuma butent ir sudaro kiekvieno individualus stilius, kaip zmones sugeba argumentuoti, kaip sugeba atsikirsti, sukilusios aistros, na ir aisku pati tema.
_________________
Baime kelianti...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.31 13:04 
Tema:
Atsakyti su citata

Bet argi jums kas draudžia reikšti savo nuomonę? Juk jau seniai forumų beveik nebemoderuoju, spiaminat kiek tik norit, nė žodžio nesakau...

O šį projektą pradėjau, norėdamas pažiūrėti ar kam nors įdomu pamėginti kažką naujo, pabandyti išvystyti tikrą diskusiją, o ne šiaip pablevyzgojimus. Juk nieko varu variau į jas rašyti, niekuo negrasinau. Jokių taisyklių kitoms temoms neįvedinėjau, bet kurioj kitoj temoj elkitės kaip tik norit. Prašiau vienintelio - rašykit į minėto projekto temas tik tada, jei sutinkat su mano idėjomis.

O tų mano prašymų rezultatas? Eilinės blevyzgos ir priekaištai apie diplominius darbus, mano despotizmą etc... Vienintelė Jurgita dar pradžioj bandė lyg ir vadovautis mano prašymais, bet buvo akimirksniu palaidota po eilinėm atakom... Visose kitose temose veiksmas aprimo, toks įspūdis, kad visi susikoncentravo būtent į tai, kaip įrodyti Sauleliui, kad jo pastangos bergždžios.

Na ačiū, įrodėt, ką jau čia bepridursi...
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2007.05.31 13:08 
Tema:
Atsakyti su citata

naktinuke rašo:
Niekas cia niekam ne per sunku. Klausimas ar kam nors to reikia? Kaip jau pats paminejai, niekas nesiruosia is tu temu rasyti moksliniu darbu ar naudoti komerciniais tikslais.


Kaip gerai, naktinuke, kad tu taip tiksliai gali šnekėti už visus...

Tinklapyje kasdien registruojama dabar jau po 1000 unikalių lankytojų, tuo tarpu į forumą rašo tik 15-20 žmonių. Ir tu taip tiksliai žinai, kas visi tie lankytojai ir ko jie čia ieško, kokius darbus rašo??

Anksčiau čia vykdavo įdomios diskusijos, visai realu, kad kas nors ką nors ir galėjo panaudoti kokiam nors darbui. Dabar tai abejoju...
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
naktinuke
Bridget Jones ir Sargas


Prisijungė: 2005 04 03
Pranešimai: 2257
Miestas: Vilnius

Pranešimas2007.05.31 13:12 
Tema:
Atsakyti su citata

Sauleli, niekas cia taves nepuola ir niekas nemegina tau ka nors irodyti.Tiesiog, mano nuomone, pati projekto ideja neteisinga :) Ir niekas cia nekaltas... Beprasmiska bandyti diskusija isprausti I tokius remus, nes kai turi galvoti ir sverti kiekviena zodi, pasitikrinti ar telpa I remus, keisti pagal taisykles- dingsta impulsyvios minties zavesys. Ir tiek.
_________________
Baime kelianti...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą