:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie Atgal  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.04 14:18 
Tema:
Atsakyti su citata

Negalima visko isprausti i remus, pvz as saves, kaip ir bz, tikrai nenoreciau vadint nikotininiais narkomanais, nes sis pomegis mums neturi pasaliniu reiskiniu, priedo niekada nesiplesyciau maikes, jei namie nera cyzu, tikrai niekad neinu vien tik del to i kioska.
Kita vertus, vienas buves mano kolega, suplesia i diena 2.5 pakelio Bond street raudono, kosti kaip velnias, veidas suvytes, oda pageltusi, dantys mediniai. Jei negauna parukyt net ir per stipriausia lietu eis pirkti cigareciu nelaukes nei sekundes. Na toki tai dar visai imanoma pavadinti narkomanu...
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Nemalonus žmogus
.


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 2895
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.04 15:34 
Tema:
Atsakyti su citata

Naktibaldas rašo:
nes sis pomegis mums neturi pasaliniu reiskiniu

Che che, dar ir kaip turi. :) Mažėja plaučių tūris, kemšasi kraujagyslės, atbunka uoslė, sėda širdis, nekalbant apie visokiausių rūšių vėžius. Ir vaikštai prasmirdęs visą laiką, taipgi smardini viską aplinkui. Ir kai užeina kalba apie metimą, atsiranda krūva priežasčių, kodėl to nedaryti. :)
_________________
Kai negeriu, labai daug visko rodosi. O kai išgeriu - rodosi mažiau. Matyt, bijo.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
bz
Megakrutikas


Prisijungė: 2007 04 16
Pranešimai: 593
Miestas: Jeruzale

Pranešimas2008.01.04 16:45 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
bz rašo:
Kodel tureciau visiskai atsisakyti dumo?


todel, kad rukymas kenkia. turbut vienas is pavojingiausiu narkotiku.

nepriesginiauju, kad turiu tam tikra priklausomybe nuo rukymo, nes megstu ka nors skanaus-idomaus parukyti. o kartais rukau elementarnas cigaretes del paties proceso ir dumo smagumo.
Bet mesti del to, kad kenkia,- na jau ne. Visas gyvenimas susideda is to, kad darai viska, kad nualint ir pasendint organizma. Valgai - devisi dantys, virskinimo sistema, geri - saldai gerkle, edi skrandi. Dirbi - eikvoji energija, nervus. Ir t.t. Tai kam atsisakyti rukymo? Su protu vartojant sveikatos neturetum nustekenti. Juk galiu sau leisti malonuma :)
_________________
Pasaulis su savo nelygumais iš tiesų idealus!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2008.01.04 18:55 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
vartoji kasdien (ar kitokiu reguliarumu, bet reguliariai) kazkokia medziaga. kai ta reguliaruma sutrikdai - atsiranda fiziniai simptomai. taip yra su alkoholiu, heroinu, etc.
Jo tai ir yra fizinė priklausomybė. Mažesnė, didesnė, įvairi. Kokainas kaip gana fiziologiškai aktyvi medžiaga turi stiprų poveikį žmogaus fiziologijai, reikia manyti ne iš piršto laužtas ir fizinės priklausomybės nuo šio cheminio junginio terminas.
Adutis rašo:
su kokainu yra kitaip. visu pirma, manau, kad kasdien ji vartot itin sudetinga. antra - simptomai (pagrinde psichologiniai) buna po jo pavartojimo - nesvarbu ar vartotas jis buvo reguliariai ar viena karta.
1. kodėl vartot kas dieną jį sudėtinga? 2. Simptomai būna įvairūs. Pvz., kraujo spaudimas, ar širdies ritmas kokaino poveikyje pasikeičia.
Adutis rašo:
galbut as klystu. o greiciausiai - kokainas sukelia fizine priklausomybe kai kuriems arba mazumai.
Ir gal būt sukelia tikrai nežymią, palyginti su kitais narkotikais, arba palyginti su ta pačia psichologine priklausomybe nuo to paties kokaino, bet aš ir nepolemikavau dėl tos priklausomybės masto, o tik suabejojau, teiginiu: "kad sukelia 0 fizinės priklausomybės".
Adutis rašo:

jei pradesim remtis viskuo, kas kazka MINI, tai tavo saltinius galutinai paneigia mano tokios pat kategorijos ir rimtumo saltinis:
http://www.senberniai.com/?cnt=special_rubric&rid=cinema&fid=666
:)
jei reikia, galiu nurodyti tokiu ir daugiau. praktiskai neribota kieki. :)
Na, nežinau man kažkaip lyginti tavo nuorodą, su http://lib.bioinfo.pl/pmid:15943941 atrodo nepadoru. Mokslininkai, parašę ne vieną straipsnį, spausdinami žurnaluose ( apačioje gali pamatyt, kur yra perspausdintas straipsnis), man atrodo truputėlį solidžiau nei tavo pateikta nuoroda. Taip aš pateikiau tik abstraktą, ne visą straipsnį , bet nė kiek neabejoju, kad straipsnis, spausdinamas NCBI turi ir metodiką ir šaltinius.
Adutis rašo:
va saltiniai, neigiantys tavuosius, yra tie patys, kuriais pats remiesi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Withdrawal
http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_dependence
Tai, gal wikę atmeskim, nes straipsnyje apie kokainą minima fizinė priklausomybė. Beje, nei vienas iš mano minėtų antroje žinutėje šaltinių nėra wikė.
Adutis rašo:
jei saltinis neturi autoriaus ir/arba nenurodo kokiu budu prieita prie teigiamu dalyku - chuinia tai, o ne saltinis. tokius galima kritikuoti.
Pirmas mano šaltinis turi bent 6 autorius. :)


p.s. bene garsiausia medicininių straipsnių duomenų bazė NCBI pub med, įvedus cocaine physiological dependence duoda 83 straipsnius. Aš savo ruožtu pažadu tų straipsnių abstraktus peržiūrėt ir tada parašysiu plačiau.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis


Paskutinį kartą redagavo grad, 2008.01.04 20:10. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.04 19:14 
Tema:
Atsakyti su citata

Skaitau as cia jusu, teoretiku, vaidus ir sypsausi:)
O kam bombarduot viens kita tais straipsniais? Negi jus neturit realiu pavyzdziu is gyvenimo?
Tai aisku, kad koksas sukelia fizine priklausomybe. Man tai toli ir eit nereikia, va, tarkim, kaimynas is gretimo namo pora meteliu [situsino ant kokso, paskui pradejo vartot kasdien, kai baigesi babkes perejo ant amfos. Kasdien intraveniskai suvartodavo 8-10 gramu. Leisdavosi i kirksni. patyre keliolika mikroinsultu, kelis kartus gydesi. I klausimus "o kam?" atsakydavo: "nes kitaip negaliu is lovos pasikelti". Vare amfa, o kai uzdirbdavo ganetinai babkiu is prekybos heroinu, varydavo koksa. Veliau ant stimuliatoriu eme uzmest dar ior heroino. Finale sedo ant visko ir jo gyvenimas buvo visokiausiu cheminiu medziagu i save pumpavimas. Dingo dabar kazkur, arba mire, arba pridave ji artimieji i kokia nuosalia gydykla vel.
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2008.01.04 19:18 
Tema:
Atsakyti su citata

Manau, kad Naktibaldo atsakymas yra pakankamas įrodymas iš praktinės pusės ir siūlau draugiškai grįžt prie nikotino, ta prasme prie nikotino aptarimo. :)


p.s. Anot Lancet Kokainas vienas žalingiausių narkotikų:
grafikas
Šaltinis: http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140673607604644/abstract
ir pats straipsnis. pdf formate.
http://www.antiproibizionisti.it/public/docs/thelancet_20070323.pdf
Atkreipkit dėmesį, į galutinę lentelę: ten kokaino fizinė priklausomybė su kitų narkotikų palyginta ir skaičius gana nedžiuginantis.
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis


Paskutinį kartą redagavo grad, 2008.01.04 19:32. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.04 19:26 
Tema:
Atsakyti su citata

Ko gero negalima taip kategoriskai diskutuot apie tas priklausomybes, cia tas pats kaip ir su alkoholiu, vienam issivysto priklausomybe ir jis suserga alkoholizmu, kitas gi visa gyvenimeli pjokauja ir nieko.
Tas pats ir kitom medziagom, vienam issivysto psichologine priklausomybe, kitam fizine, treciam gi isvis nusispjaut.
Bet ant stimuliatoriu galima fiziskai sest, niekam nelinkeciau pamatyti zmogaus sniojancio miltelius kol apsipila kraujais is nosies, " nes kitaip as neturiu jegu pasikelti is lovos"(krites spaudimas, sirdies aritmija etc, viskas praeina tik ikalus kita dozniaka).

P.S. Prisiminkit Maradona, jis kai sedejo ant prabangaus, neikales negaledavo paeiti, del ji kamuojanciu silpnumo priepoliu.
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2008.01.04 19:43 
Tema:
Atsakyti su citata

Beje, anot to Lancet straipsnio LSD vos ne visai nekaltas kaip kūdikėlis Jėzus. Praktiškai nėra fizinės priklausomybės, mirtinai perdozuot praktiškai neįmanoma ( na nebent kokiams milijonieriui), svarbu tik nevaikščiot šalia tiltų. :)
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.05 20:01 
Tema:
Atsakyti su citata

grad rašo:
Kokainas kaip gana fiziologiškai aktyvi medžiaga turi stiprų poveikį žmogaus fiziologijai, reikia manyti ne iš piršto laužtas ir fizinės priklausomybės nuo šio cheminio junginio terminas.


ne. kad medziaga fiziologiskai aktyvi dar visikai nebutina manyti, kad fizines priklausomybes nuo sio junginio terminas nera is pirsto lauztas.

kalbam apie grynai teorine problema - kas yra fizine priklausomybe. kokainas tokio pozymio neturi arba turi retais atvejais. vienintelis tavo minetas rimtesnis dokumentas, kaip jau sakiau, tyrineja visikai kitus dalykus, o pacios fizines priklausomybes netiria ir neirodo, bet priima ja kaip jau atseit irodyta arba aksioma, t.y. ja MINI.

grad rašo:
1. kodėl vartot kas dieną jį sudėtinga?

todel, kad labai brangu ir kiekviena karta po vartojimo jauti gan sunkius withdrawal sindromus, t.y. pachmielas sunkus. be to, neblogai suduoda per sveikata. gal kazkam ir nesudetinga...

grad rašo:
2. Simptomai būna įvairūs. Pvz., kraujo spaudimas, ar širdies ritmas kokaino poveikyje pasikeičia.

tai butent, kad visa tai nesvarbu, nes fizine priklausomybe nurodo abstinencijos metu, o ne poveikio metu atsirandantys simptomai.

jei kokainas sukelia fizine priklausomybe, tai turi buti kazkokiu fiziniu simptomu kokaino abstinencijos metu. idomu, kokie jie?...

grad rašo:
Taip aš pateikiau tik abstraktą, ne visą straipsnį , bet nė kiek neabejoju, kad straipsnis, spausdinamas NCBI turi ir metodiką ir šaltinius.


as irgi tikiu, kad turi, tik problema, kad metodika ir saltiniai, kaip ir pats straipsnis ar abstraktas skirti ne fizines priklausomybes egzistavimo tyrimui.

dar vienas aspektas kaip ir sakei gali buti, kad kokaino fizine priklausomybe sunku pastebeti del viska uztusuojancios psichologines.
juolabiau, kad psichologine sveikata beveik visada itakoja ir fizine sveikata.

grad rašo:
Beje, anot to Lancet straipsnio LSD vos ne visai nekaltas kaip kūdikėlis Jėzus. Praktiškai nėra fizinės priklausomybės, mirtinai perdozuot praktiškai neįmanoma


ot tai naujiena pasakei! :)
LSD, grybai ir kanapes yra draugiskiausi is visu (zinomesniu) narkotiku.

o bz is dalies pritariu - taip, beveik bet kokia veikla yra maziau ar daugiau kenksminga ar pavojinga. cigareciu verta atsisakyt tik todel, kad jos - daugiau kenksmingos uz daugeli minetu dalyku, be to, jos nera butinos, kaip pvz maistas ar gerimas...

as kai meciau rukyti pries keleta metu, prizadejau sau nepist kitiems proto, kad ruko (bent kol kitiems nekenkia). tai kiekvieno asmeninis reikalas. nemanau, kad vienoki ar kitoki iprociai parodo zmogaus verte ar kazka tokio :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2008.01.06 07:54 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
ne. kad medziaga fiziologiskai aktyvi dar visikai nebutina manyti, kad fizines priklausomybes nuo sio junginio terminas nera is pirsto lauztas.
Tikrai nebūtina, aš niekur ir nesakiau, kad būtina. Tiesiog turėjau omeny, kad man samprotavimai apie fizinę priklausomybę nuo fiziologiškai aktyvių medžiagų man atrodo labiau patikimi ir mažiau verti abejonių, nei tarkim samprotavimai apie fiziologinę priklausomybę, nuo medžiagų, kurios nėra nėra tokios aktyvios. Štai kodėl aš per daug ir neabejojau tais moksliniais straipsniais, kurie mini fiziologinę priklausomybę nuo kokaino.
Adutis rašo:
kalbam apie grynai teorine problema - kas yra fizine priklausomybe. kokainas tokio pozymio neturi arba turi retais atvejais. vienintelis tavo minetas rimtesnis dokumentas, kaip jau sakiau, tyrineja visikai kitus dalykus, o pacios fizines priklausomybes netiria ir neirodo, bet priima ja kaip jau atseit irodyta arba aksioma, t.y. ja MINI.
Na, visų pirma ne vienintelis rimtesnis dokumentas, o mažiausiai du. Nors aš visai nesunkiai galiu rast ir daugiau straipsnių, kurie minėtų tą priklausomybę. Pasakyk kelių reikia.
Dabar dėl pasitikėjimo tais dokumentais. Mano manymu, dokumentai, spausdinami tokiuose duomenų bazėse kaip NCBI yra patikimi, aš jais pasitikiu, todėl jeigu tie dokumentai mini priklausomybę, aš tikiu, kad ta priklausomybė egzistuoja. Jei tu manai, kad šita duomenų bazė nėra patikima, pateik pavyzdžius duomenų bazės, kurioje esantys dokumentai, kalbantys apie fiziologinę priklausomybę nuo kokaino Tave įtikintų, kad tokia priklausomybė tikrai egzistuoja.
Adutis rašo:
todel, kad labai brangu ir kiekviena karta po vartojimo jauti gan sunkius withdrawal sindromus, t.y. pachmielas sunkus. be to, neblogai suduoda per sveikata. gal kazkam ir nesudetinga...
Kino žvaigždėms, finansiniams magnatams, ir visai tai panašaus masto grietinėlei, kurios dalis vėliau gydosi nuo priklausomybės klinikose. Naktibaldas minėjo Maradoną, tai būtų tipiškas pavyzdys.
Adutis rašo:
tai butent, kad visa tai nesvarbu, nes fizine priklausomybe nurodo abstinencijos metu, o ne poveikio metu atsirandantys simptomai.
Aš šiuos simptomus paminėjau, kai Tu paminėjai psichologinius simptomus, o paminėjau tik norėdamas parodyti, kad kokainas turi ir fiziologinį poveikį, nes man susidarė įspūdis, kad akcentavai psichologinį.
Adutis rašo:
ot tai naujiena pasakei! :)
LSD, grybai ir kanapes yra draugiskiausi is visu (zinomesniu) narkotiku.
Na, naujiena gal nebūtinai buvo skirta Tau. :) Gal kiti forumo dalyvai, kurie dar skaito šį forumą ( na juk yra dar tokių kurie skaito, ar ne :) ) ir sužinojo šį tą naujo ir gal net kuris iš jų įkvėptas LSD parašys odę rūgščiai, kuria ( aišku ode, o ne rūgštimi) mes gėrėsimės beigi žavėsimės. :)
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.06 15:23 
Tema:
Atsakyti su citata

grad rašo:
pateik pavyzdžius duomenų bazės, kurioje esantys dokumentai, kalbantys apie fiziologinę priklausomybę nuo kokaino Tave įtikintų, kad tokia priklausomybė tikrai egzistuoja.


nemanau, kad kazkuri DB arba kazkuris autorius yra tiesos garantas. is pradziu siulau surasti tyrimus, kurie tiria aptariama klausima ir eksperimento (ar bent statistiniu duomenu pagalba) prieina isvadu, o po to jau gincytis del ju patikimumo.

mane itikintu dokumentas, irodantis kokaino fizines priklausomybes pozymius, o butent - abstinencijos fizinius simptomus. pvz., paeme 100 zmoniu, grudo i juos kokaina 30 dienu is eiles, po to nustojo grusti ir tiek ir tiek is tu zmoniu butent tada pradejo jausti tam tikrus fizinius simptomus. aisku, nesitikiu butent tokiu ar kitokiu konkreciu skaiciu.

o tolerancija, kaip fizines priklausomybes irodymas, netinka is principo. jei tolerancija nurodo fiz. priklausomybe, tada tas pats LSD yra labiausiai fiz.priklausomybe sukeliantis narkotikas, nes tolerancija jam atsiranda po pirmo pavartojimo.

beje niekur nemaciau net ir kokaino tolerancijos issivystymo irodymu. daugelis vartotoju sako, kad tolerancijos kokainas nesukelia, o didesnes dozes tiesiog duoda ilgesni poveiki...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2008.01.06 18:43 
Tema:
Atsakyti su citata

Užsirašom: 100 žmonių, 30 dienų. :) O dėl tolerancijos tai ir man sukėlė abejonių: juk kas yra tolerancija, tai yra organizmo pripratimas prie narkotiko - kuo labiau (greičiau) organizmas pripranta, tuo didesnės jam dozės reikia, kad sukelti panašius arba lygiai tokius pat pojūčius. Bet kodėl pripratimas turėtų būti prilyginamas poreikiui kitaip sakant priklausomybei. Šitas klausimas man lieka neaiškus. Nors kai kurie šaltiniai ir mini toleranciją sau, o fizinę priklausomybę sau.
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
klebonija
Gigakrutikas


Prisijungė: 2006 02 10
Pranešimai: 1057
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.06 19:12 
Tema:
Atsakyti su citata

Tai darykit tyrimą!! Aš sutinku dalyvauti savanoriai, tik prašau kokybiškų produktų :) 30 saulėtų dienų.
_________________
Kuo toliau, tuo viskas bus blogiau. Patikėk. Aš tai patyriau. Du kartus.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
grad
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 01 13
Pranešimai: 1500
Miestas: Pasvalys

Pranešimas2008.01.06 19:30 
Tema:
Atsakyti su citata

Tik reikia finansavimą iš kažkur išpešt. :) Nors Klebonijos iniciatyva be abejo sveikintina. :)
_________________
"In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro" Thomas à Kempis
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Naktibaldas
Megapūtikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 2070
Miestas: Vilnius

Pranešimas2008.01.08 19:09 
Tema:
Atsakyti su citata

ot tai mergai problema babkiu uzsikalt...
su gandonu gi pochui.
_________________
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Toliau rašyti atsakymą