:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.07.19 14:01 
Tema:
Atsakyti su citata

aš manau taip:
dauguma mūsų forumo diskutuotojų priklauso vienai iš dviejų stovyklų:
-netikintys (ateistai arba laisvamaniai);
-tikintys, bet ne kažkurį konkretų tikėjimą, o įvairių tikėjimų samplaiką.

(jei yra laikančių save tikrai krikščionimis arba tikrais musulmonais ar pagonimis ar dar kuo - praneškit, įdomu irgi).

tai va klausimai tiems tikintiems:
man įdomu, į ką konkrečiai jūs tikite, ar galite smulkiau papasakoti apie savo tikėjimus?
kas yra jūsų didžiausi autoritetai tikėjimo srityje?
ar atliekate kokias nors apeigas?
ar jūsų manymu egzistuoja vienas dievas ar daug dievų?
ar egzistuoja gėris ir blogis, ir atitinkamai gerosios dievybės ir blogosios dievybės (šėtonas)?
ar tikite tam tikru konkrečiu pomirtiniu gyvenimu, jei taip, koks jis bus? ar priklausys nuo jūsų elgesio šiame gyvenime?
ar kiekvieną atskirą žmogų sukuria dievas ar egzistuoja reinkarnacija?
ar buvo pasaulio pradžia ir ar bus pabaiga? jei taip, kas įvyko pradžioje ir kas įvyks pabaigoje?

tikrai "nežiūriu žemyn" į jus, man tiesiog įdomu ir tiek.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.07.19 14:21 
Tema:
Atsakyti su citata

Kilimandžaras rašo:
Nu, skaiciau. Rasiau, actually. Ir ka?


Ką rašei? Bibliją aramėjų kalba?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2005.07.19 14:22 
Tema:
Atsakyti su citata

Nereikia taip putoti :)

Mes gyvename laikotarpyje mastytojų vadinamu post modernu (kiti prideda daugiau post arba dar kokias sąvokas naudoja)
šio laikotarpio esmė ITERPRETUOK, taip pat svarbus elementas yra "modernybės ir tradicijos priešprieša" (A. Giddens) . Tos priešpriešos pasekmė yra tarkim neofolkas muzikoje, senųjų religijų atgaivinimas arba susidomėjimas egzotiškomis religijomis ir imant tam tikrus jų elementus savo asmeninės religijos kūrimas. Realiai šio reiškinio pradžia siejama su antropologijos, kaip mokslo atsiradimu ir susidomėjimu laukinėmis tautelėmis ir Malinovskio sukurtais participant observationprincipais. Vakarų Europoje šis judėjimas vadinamas New Age'u prasidėjo ir suklestėjo 1968 metais, nors tam tikrų užuomazgų galima rasti ir Nyčės Špenglerio, Mumfordo, Šopenhauerio veikaluose. Tuo metu Paryžiuje galėjai surasti guru, kuris uz tam tikrą mokestį tave galėjo vesti dvasinio tobulėjimo keliu. Jo mokymas būdavo krikščionybės, budizmo, induizmo ir kitu izmu mišinys (sudedamųjų dalių kiekius guru nustatydavo savarankiškai)
Į Lietuvą šis reiškinys atėjo kiek pavėluotai, dėl Sovietų Sąjungos, taigi pas mus viskas kiek vėluoja. Tačiau dabar Pasaulyje prasideda religijų suartėjimas. Kiek žinau yra netgi kažkokia sekta kuri skelbia vienijanti visas Pasaulio religijas. Ryškiu religijų suartėjimo ženklu galima vadinti ir Dalai Lamos apsilankymą Vatikane, ir Jono Pauliaus II atsiprašymą dėl žydų etc. sąrašą galima būtų tęsti.
Kaip minėjau ankstesniame poste visos Pasaulio religijos yra sukurtos remiantis tais pačiais pamatiniais moraliniais principais, visa kita - interpretacija sąlygota religijos kilmės papročiais, tradicijomis ir tuo metu vyravusiais požiūriais, jei norite metaforos tai griaučiai tie patys tik mėsos užlipdyta kitaip arba kitos rūšies.
Piktintis ir putotis dėl to, kad šiuolaikiniai žmonės "susikuria" savo religija, manau kvaila. Moraliniai principai tie patys, o "mėsos" pasirinkti galima ir įvairesnės
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
VolkHan
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 05 12
Pranešimai: 2299
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.07.19 14:24 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:

tai va klausimai tiems tikintiems:
man įdomu, į ką konkrečiai jūs tikite, ar galite smulkiau papasakoti apie savo tikėjimus?

Aš nuo vaikystės oficialiai esu krikščionė Romos katalikė, nes mano seneliai ir tėvai krikščionys ir aš esu priėjus išpažinties, komunijos ir sutvirtinimo sakramentus. Kaip ten bebūtų, religijos nepraktikuoju jokios, tačiau tikiu, kad kažkas yra, kas prideda pirštą prie likimo. nelabai tikisi man, kad žmogus pats gali viską valdyti pats. kažkas valdo aplinkybes už žmogų. dar tikėti, kad kažkas už tave kažką valdo, yra patogu, nes tada negali kaltinti vien tik savęs ;)
Adutis rašo:
kas yra jūsų didžiausi autoritetai tikėjimo srityje?

autoritetų neturiu. nors Tėvas Rožė iš Taizė to vienuolyno tai imponuoja savo užsidegimu.
Adutis rašo:
ar atliekate kokias nors apeigas?

pagerbdama šeimą kartu su visais švenčiu kūčias.
Adutis rašo:
ar jūsų manymu egzistuoja vienas dievas ar daug dievų?
ar egzistuoja gėris ir blogis, ir atitinkamai gerosios dievybės ir blogosios dievybės (šėtonas)?

manau, kad gėris ir blogis, kaip ir žmoguje, taip ir gamtoje, sudaro harmoniją. Jeigu yra dievybės, tai kažkokios panašios į pagoniškus dievus. kiekviena valdo savą sritį. kiekviena kažkam daro "gera", o kažkam - "bloga".
Adutis rašo:
ar tikite tam tikru konkrečiu pomirtiniu gyvenimu, jei taip, koks jis bus? ar priklausys nuo jūsų elgesio šiame gyvenime?
ar kiekvieną atskirą žmogų sukuria dievas ar egzistuoja reinkarnacija?

smagu galvoti, kad nepaskutinį kartą žemėje gyveni, tačiau labai jau abejotinas dalykas ta reinkarnacija. šiaip būtų gražu.
Adutis rašo:
ar buvo pasaulio pradžia ir ar bus pabaiga? jei taip, kas įvyko pradžioje ir kas įvyks pabaigoje?

pradžia yra gamtoje. visa gyvybė yra gamtoje. o pabaiga vistik priklauso nuo žmogaus, kuris savo rankom ją artina ir skundžiasi ir pranašauja visokias nesąmones. Ne. nemanau, kad bus kažkokia apokalipsė ar dar kažkas košmariško, kai lis skėriais ir kitom baisybėm. bet kad gamta išnyks po truputį, tai galima nuspėti. kad žmonija progresuos iki visiško atbukimo - taip pat. jei tai galima pavadinti pasaulio pabaiga, tuomet ji bus. bet ilga ir nuobodi. mes jos nesulauksim tikriausiai.
manyčiau taip.:)
_________________
Bienvenue en Europe!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Johnny
Latras


Prisijungė: 2005 07 07
Pranešimai: 160
Miestas: Kazkur europoje...

Pranešimas2005.07.19 14:39 
Tema:
Atsakyti su citata

Idomu, ar velnias renkasi tik krikščionių dūšias, ar ir kitas religijas išpažįstančiųjų?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Kilimandzaras
miglų upės irklininkas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2053
Miestas: 9789 km nuo Lhasos

Pranešimas2005.07.19 14:41 
Tema:
Atsakyti su citata

Cia Aduciui atsakymas i jo kazkodel istrinta zinute:

Ok:

Na, jie gal daugiau ne ismete is Biblijos (isskyrus Liuteri), o papilde ja ir krikscioniu doktrina tuo, ko anksciau ten nebuvo.

Augustinas:

It is largely due to Augustine's arguments against the Pelagians, who did not believe in original sin, that Western Christianity has maintained the doctrine of original sin.

Dabar: Original sin is the doctrine, shared in one form or another by most Christian churches, that the sin of Adam and Eve in the Garden of Eden (called "the Fall"), changed or damaged human nature, such that all human beings since then are innately predisposed to sin, and are powerless to overcome this predisposition without divine intervention. There are wide-ranging disagreements among Christian groups as to the exact understanding of this doctrine, with some Christian groups and Islam, the third and last of the Abrahamic religions, denying it altogether.

Viena kertiniu krikscionybes doktrinu, faktiskai pagrindinis argumentas pagrindziantis, kodel zmogus nuo pat gimimo turi jaustis kaltas ir nuodemingas, ir kaltes ispirkimo maldauti is Dievo.
Nei Naujajame Testamente, nei apokrifuose Jezus apie tokius chiudus niekur nekalba.

Akvinietis:

The "Opusculum contra errores Graecorum" refuted the errors of the Greeks on doctrines in dispute between them and the Roman Church, viz., the procession of the Holy Ghost from the Father and the Son, the primacy of the Roman pontiff, the Holy Eucharist, and purgatory. It was used against the Greeks with telling effect in the Council of Lyons (1274) and in the Council of Florence (1493). In the range of human reasonings on deep subjects there can be found nothing to surpass the sublimity and depth of the argument adduced by St. Thomas to prove that the Holy Ghost proceeds from the Father and the Son.

Naujajame Testamente nerasi jokiu uzuominu i jokias Trejybes - (nebent pora velesnio laikotarpio vstavkiu).
Historically, the Trinitarian view has been affirmed as an article of faith by the Nicene (325) and Athanasian creeds (circa 500), which attempted to standardize belief in the face of disagreements on the subject.

Liuteris!!! Ismete sakramentus ir skaistyklos koncepcija i siuksliu deze!!!

At the same time, he advocated that a council be called to restore communion in both kinds, and denied the doctrine of seven sacraments (letter of Dec. 18, 1519). He likewise stripped the priesthood of all meaning other than the general priesthood taught in the Bible, and cast doubt on the entire doctrine of purgatory.

Luther chose to omit parts of the Old Testament that were found in the Greek Septuagint but not in the Hebrew Masoretic texts then available. These were included in his earliest translation, but later removed, along with James, Jude, and Revelation, because they did not hold up his ideas on Justification by 'faith alone.'

Del teiginiu ir dogmu papildymo is kitu religiju - na, Europa 14 ar 15 a. irgi kinietisko trikotazo nenesiojo, bet dabar nesioja. Salygos truputi kitos, suvokimas ir gyvenimas kitoks.

PS. Gal perkeliam sita diskusija i kita kokia tema? Nes suposhlinot visai mano budizma:)
_________________
agrarinės genų technologijos Trojos arklys
jau turi du blogus: http://www.myspace.com/kilimandzaras
http://www.blogas.lt/kilimandzaras/
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
VolkHan
Gigakrutikas


Prisijungė: 2005 05 12
Pranešimai: 2299
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.07.19 14:43 
Tema:
Atsakyti su citata

tai kad čia jau nebelabai budizmo tema :) čia asmeninė religija/tikėjimas.
:o
_________________
Bienvenue en Europe!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2005.07.19 14:45 
Tema:
Atsakyti su citata

Aš esu netikintis. Esu krikštytas ir komunijos net priėjau vaikas būdamas, bet tuo viskas ir baigiasi. Baždnyčioje ir kitose apeigose dalyvauju tik išpagarbos giminėms bei artimiesiems.

Tikėjimo taip pat jokio neturiu, jokiom dievybėm ar kuo ten. Turiu kiek miglotą pasaulio, gyvybės ir to, kas būna mums mirus įsivaizdavimą, kuris yra paremtas teoriniais ir praktiniais mokslininkų atradimais, taip pat suvokimu, kad yra reiškinių/jėgų/dėsnių/procesų etc. kurių mes dar nesuvokiame ir galbūt niekada ir nesuvoksime. Bent jau ne su tokios konstrukcijos protu ir jausmais, kokius turime dabar. Jeigu visa tai bandyti kategorizuoti kaip tam tikrą tikėjimą, tai jo pagr. idėjos būtų smalsumas, noras suvokti tai, ko dabar nesuvokiame. Mano žyniai ir šventikai būtų tokie žmonės, kaip Edwin Hubble, Albert Einstein, Stephen Hawking ir Co. Mano apeigos būtų atradimų astronomijos, kosmologijos, kosmoso tyrinėjimų srityje sekimas. Ir t.t.

Pasaulio (dabartiniu mūsų suvokimu) pradžia buvo maždaug prieš 15 mlrd. metų, kai įvyko Big bang. Ar mūsų visata galiausiai išnyks (pavirs į tą patį, iš ko atsirado) - kol kas nėra žinoma. Kaip ir nežinoma, kas buvo prieš Big bang. Kaip ir nežinoma, ar ši visata yra vienintelė ir kas yra "už jos ribų".
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.07.19 15:02 
Tema:
Atsakyti su citata

Kilimandžaras rašo:
Viena kertiniu krikscionybes doktrinu, faktiskai pagrindinis argumentas pagrindziantis, kodel zmogus nuo pat gimimo turi jaustis kaltas ir nuodemingas, ir kaltes ispirkimo maldauti is Dievo.
Nei Naujajame Testamente, nei apokrifuose Jezus apie tokius chiudus niekur nekalba.


na, visų pirma tai, kad kažkas neminima Naujajame Testamente, nieko nereiškia, kalbėjome apie VISĄ bibliją.

ir be to, apie original sin kalbama ir N.Testamente:

Rom 3:10: "As it is written: "There is none righteous, no, not one" v.12 "They have all turned aside; they have together become unprofitable; there is none who does good, no, not one."

Rom. 5:12: "Wherefore, as by one man sin entered into the world, and death by sin; and so death passed upon all men, for that all have sinned

1 Cor. 15:22: "...or as in Adam all die, even so in Christ shall all be made alive"

Kilimandžaras rašo:
Naujajame Testamente nerasi jokiu uzuominu i jokias Trejybes - (nebent pora velesnio laikotarpio vstavkiu).


vėl išsigalvojimai, N.T. pilna kalbų apie dievą tėvą, sūnų ir šv.dvasią.

Kilimandžaras rašo:
Liuteris!!! Ismete sakramentus ir skaistyklos koncepcija i siuksliu deze!!!


tai kad va būtent skaistyklos biblijoje išvis ir nebuvo, čia jau grynas katalikų išmyslas.

anyway, norėjau tik pasakyti, kad oficialios krikščioniškos konfesijos iš biblijos nieko neišbraukinėja, tai yra moščna nuodėmė. jie tiesiog kitaip interpretuoja.

o va jūs, naujų, asmeninių tikėjimų kūrėjai, labai laisvai ir be parkių nekreipiat dėmesio į didžiąją biblijos dalį.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Kilimandzaras
miglų upės irklininkas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2053
Miestas: 9789 km nuo Lhasos

Pranešimas2005.07.19 15:06 
Tema:
Atsakyti su citata

Ko tu uzsiparinai del tos Biblijos? Perskaityk puiku Bembio komentara.

Ir kaip tavo Windowsuose su service pack'ais reikalai, Biblijos tyrumo gynejau? :)
_________________
agrarinės genų technologijos Trojos arklys
jau turi du blogus: http://www.myspace.com/kilimandzaras
http://www.blogas.lt/kilimandzaras/
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2005.07.19 15:07 
Tema:
Atsakyti su citata

aS SKAITAU KAD kILIMAZHARAS uz savo erezijas degs skaistykloje o paskui pragare.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Nemalonus žmogus
.


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 2895
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.07.19 15:07 
Tema:
Atsakyti su citata

Aš, tiesą sakant, buvau pakrikštytas brandaus amžiaus, ale po poros metų atkaklaus mėginimo patikėti Jėzumi, trejybe ir t.t. grįžau į savo vėžes. Nuo to laiko nepraktikuoju ir nesiruošiu, man to nereikia ir netraukia. Atbaido bet koks dogmatiškumas ir primetamos tiesos, iš to atsiradę apeiginiai ritualai, o nė viena religija be to neapseina. Esu labai nepakantus fanatizmui ir bandymams primesti savo tiesas, "atversti" į "doros" kelią. Šiaip ypatingų "prieš" tikintiesiems neturiu. Kažkas aukščiau mūsų tikriausiai yra, bet ar tai Jėzus, ar Alachas, ar kas kitas - nežinau, galbūt visi kartu, o gal nei vienas iš jų. Religiją kaip reiškinį manau esant reikalingu, bet tai man nepatinka. Kartais atrodo, kad gyvenime gali rinktis, kartais pamatai, kad - ne. Vienu žodžiu, į tikėjimo dalykus žiūriu labai skeptiškai, kita vertus, visi kažkuo tikime.
_________________
Kai negeriu, labai daug visko rodosi. O kai išgeriu - rodosi mažiau. Matyt, bijo.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Kilimandzaras
miglų upės irklininkas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2053
Miestas: 9789 km nuo Lhasos

Pranešimas2005.07.19 15:08 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:
[
ir be to, apie original sin kalbama ir N.Testamente:

Rom 3:10: "As it is written: "There is none righteous, no, not one" v.12 "They have all turned aside; they have together become unprofitable; there is none who does good, no, not one."

Rom. 5:12: "Wherefore, as by one man sin entered into the world, and death by sin; and so death passed upon all men, for that all have sinned

1 Cor. 15:22: "...or as in Adam all die, even so in Christ shall all be made alive"

[


Nu tai tu cia transliuoji apastalu ar dar nezinia kieno laiskus, bet ne paties Jezaus posakius.
_________________
agrarinės genų technologijos Trojos arklys
jau turi du blogus: http://www.myspace.com/kilimandzaras
http://www.blogas.lt/kilimandzaras/
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Nemalonus žmogus
.


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 2895
Miestas: Vilnius

Pranešimas2005.07.19 15:13 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:

anyway, norėjau tik pasakyti, kad oficialios krikščioniškos konfesijos iš biblijos nieko neišbraukinėja, tai yra moščna nuodėmė. jie tiesiog kitaip interpretuoja.

o va jūs, naujų, asmeninių tikėjimų kūrėjai, labai laisvai ir be parkių nekreipiat dėmesio į didžiąją biblijos dalį.

O turėtumėm? Tai privaloma? Gal paaiškintum, kodėl? Ir kodėl "nauji asmeniniai tikėjimai" yra blogiau ar žemiau ar menkesnės vertės už oficialias konfesijas, a? Jeigu man nepriimtinos nei vienos bažnyčios dogmos, tai nusišaut? Tiesą sakant, man apskritai krikščionybė su visom jos atšakom atrodo biškį gaidys. Nieko nenorėjau tuo įžeisti. :)
_________________
Kai negeriu, labai daug visko rodosi. O kai išgeriu - rodosi mažiau. Matyt, bijo.


Paskutinį kartą redagavo Nemalonus žmogus, 2005.07.19 15:16. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Bembis
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 08 31
Pranešimai: 960

Pranešimas2005.07.19 15:14 
Tema:
Atsakyti su citata

Pirmos dvi citatos iš Šv. apaštalo Pauliaus laiško romiečiams
trečioji iš to paties apaštalo Pauliaus laiško korintiečiams
Savo laiku bažnyčioje per mišias skaitydavau Šv. raštą....
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Toliau rašyti atsakymą