:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Knygos sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
Radvilė
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 07
Pranešimai: 353

Pranešimas2004.08.17 20:12 
Tema:
Atsakyti su citata

...

Paskutinį kartą redagavo Radvilė, 2009.02.12 12:23. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2004.08.17 20:20 
Tema:
Atsakyti su citata

Radvilė rašo:

Pala, pala, Legionai :) Būtų paika vienu mostu visko atsisakyti :) Be dvasinio ir moralinio pagrindo gyvenimas praranda prasmę. Moralus žmogus - tas, kuris bando įprasminti savo egzistenciją, supranta esąs ne šiaip pirkimo ar pardavimo objektas, o dvasinga asmenybė. Iš tiesų pirmasis Dievo įsakymas - tai dvasinio prado pripažinimas. „Neturėk kitų dievų, tik mane vieną" būtų galima suprasti taip: „Žvelk į save rimtai".


Vienu mostu atsisakyti butu geriausia, bet tiktu ir dviem. Pirmas isakymas kuriame draudziama piesti ir lipdyti tiesiog absurdiskas, gerai kad realybeje jau pora tukstanciu metu netaikomas. Tavo apibrezta morale- kazkoks nesusipratimas, jokios prasmes man tai neturi o dvasiu egzistavimas isvis yra abejotinas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Radvilė
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 07
Pranešimai: 353

Pranešimas2004.08.17 21:33 
Tema:
Atsakyti su citata

...

Paskutinį kartą redagavo Radvilė, 2009.02.12 12:23. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
NEBEnusiminusi
Latras


Prisijungė: 2004 08 13
Pranešimai: 148
Miestas: nuostabus

Pranešimas2004.08.17 21:49 
Tema:
Atsakyti su citata

klausimas buvo ,,Ar Dievas yra"....
beprasmiška kalbėti man būtų apie tai, ko aš visiškai neišmanau, nejaučiu ir nesuprantu.
Isivaizduokit, kad aš nieko nesuprasdama apie programavimą, mašinų remontą imčiausi aiškinti jums kaip tai veikia ir yra daroma.Mažiausiai jums būtų juokinga...Nes turėdami patirties(šiuo atveju visai ne dvasinės) žinotumėt principus ir tiesą.
Itikėti - reiškia gauti Dievo malonę.
Jis yra ir įrodinėti man to nereikia. Tiesiog kiekvienam savas laikas kažką suprasti, kai kam tai neduota, bet tai irgi normalu,kaip pasaulyje yra tamsa, taip yra ir šviesa....
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2004.08.17 22:16 
Tema:
Atsakyti su citata

NEBEnusiminusi rašo:

Itikėti - reiškia gauti Dievo malonę.
Jis yra ir įrodinėti man to nereikia.


Visai to nereiskia, yra daug skirtingu tikejimu, su ivairiais dievais zmones vis kitaip bendrauja. Idomu visgi butu suzinoti su kuriuo dievu bendrauji ir kaip tai pasireiskia ir kaip atskiri dievo balsa nuo siaip balsu galvoje.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Radvilė
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 07
Pranešimai: 353

Pranešimas2004.08.17 22:24 
Tema:
Atsakyti su citata

...

Paskutinį kartą redagavo Radvilė, 2009.02.12 12:22. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2004.08.18 07:30 
Tema:
Atsakyti su citata

Fiesta rašo:
Adutis rašo:

iš tikrųjų tai dievo egzistavimo įrodyti neįmanoma. dievu žmonės tiki be įrodymų...


O tu pabandyk irodyti, kad Dievo nera. Juk tavo isitikinimas paremtas taip pat tik tikejimu. Tu tiki- ir as tikiu. Tai kuo mes skiriames??


mano įsitikinimas paremtas ne tikėjimu, o mąstymu.

teisėje yra toks pasakymas "burden of proof lies on the prosecution". taip ir čia. joks reiškinys nelaikomas tikru vien todėl, kad neįrodyta, kad jo nėra. jei sakai, kad yra dievas, velnias, pinčiukas, nafania ir santa clausas su krokodilo uodega, tai tu ir įrodynėk. kol neįrodysi, to nėra.

antra vertus, aš daug metų mąsčiau apie dievo egzistavimo galimybę ir radau nemažai priežasčių, dėl ko dievybė (bent tokia kaip J.Kristus) negali egzistuoti. viena iš jų yra ta, kad biblija, vadinama dievo žodžiu ir būdama vieninteliu visų krikščionių pripažintu informacijos apie dievą šaltiniu, yra pilna prieštaravimų ir nelogiškumų (pvz., kad ir tai, kad ji teigia, jog dievas yra geras, ir teigia jog į dangų tėra vienas kelias - per J.Kristų, tuo tarpu mes žinome, kad 2/3 žmonijos jam nesimeldžia, nes buvo ne taip auklėti, o daugelis ir net nėra apie jį girdėję, vadinasi milijardai žmonių eis pragaran, kuris garsėja kaip neįtikėtinų amžinų kankinimų vieta, nors jiems niekad nebuvo suteiktas pasirinkimas rinktis - taip dievas niekaip negali būti geras, kaip ir dėl to, kad jis, mol, davė žmogui pasirinkimą, tačiau pasirinkimas, kai vieno iš pasirinktų dalykų rezultate tave baus, nėra pasirinkimas, ir t.t. (čia tik pora iš šimtų pavyzdžių)).

o trečia vertus, yra tūkstančiai dalykų, paaiškinančių dievo/pomirtinio pasaulio/religijos sugalvojimą ir gyvavimą žmogaus vaizduotėje.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2004.08.18 07:41 
Tema:
Atsakyti su citata

Radvilė rašo:
...Juk Dievo instancija, kuri kaip neprivaloma taip kukliai išlenda paskutiniame prezidentų, teisėjų, Seimo narių priesaikos sakinyje, vienintelė turi stebuklingą galią, netgi pilkoms, sumautoms dienoms, darbams darbeliams, visam tegu ir ne taip pakrypusiam gyvenimui kartais suteikia netikėtą didybę, net nesapnuotą, svaiginančią prasmę...


neturi ji jokios galios. galią turi žmogus. o prasmę ir didybę gali suteikti daugybė dalykų apart bergždžio keliaklupščiavimo žydų mitams.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Kilimandzaras
miglų upės irklininkas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2053
Miestas: 9789 km nuo Lhasos

Pranešimas2004.08.18 08:04 
Tema:
Atsakyti su citata

Adutis rašo:

neturi ji jokios galios. galią turi žmogus. o prasmę ir didybę gali suteikti daugybė dalykų apart bergždžio keliaklupščiavimo žydų mitams.


Contra principia negantem non est disputandum.
Ir be to sužinokite, kad žydai savo mitus nusirašė nuo babiloniečių, kurie juos nusirašė nuo šumerų, o pastarieji nuo pirmųjų indoeuropiečių, gyvenusių Indijos pusiasalyje. O kaip Dievo paneigimo įrodymą pateikinėti knaisiojimąsi ir netikslumus Biblijoje yra mažų mažiausiai nerimta, turint omeny, kad per porą tūkstančių metų dėl visiems mums žinomos ir suprantamos žmogiškos prigimties ten buvo privelta (sąmoningai ir nesąmoningai) tiek klaidų, pataisymų ir interpretacijų, kad jų ateistams užtektų dar 2000 metų į priekį. Visi žinom žaidimą "sugedęs telefonas", bet ar tai reiškia, kad nebuvo tikslaus pirminio pranešimo?
Btw, labai geras Fiestos komentaras - juk jūs irgi tik tikit, o ne žinot, kad Dievo nėra, a? :) Tai koks tuomet tarp jūsų ir tikinčiųjų skirtumas?:)[/b]
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Radvilė
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 07
Pranešimai: 353

Pranešimas2004.08.18 08:12 
Tema:
Atsakyti su citata

...

Paskutinį kartą redagavo Radvilė, 2009.02.12 12:21. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2004.08.18 08:21 
Tema:
Atsakyti su citata

Kilimandžaras rašo:
Ir be to sužinokite, kad žydai savo mitus nusirašė nuo babiloniečių, kurie juos nusirašė nuo šumerų, o pastarieji nuo pirmųjų indoeuropiečių, gyvenusių Indijos pusiasalyje.


visų pirma nenusirašė, o turi panašumų. antra, kai kurie panašumai daugelio tautų mitologijoje nereiškia, kad mitais reikia tikėti, o mitologinėms būtybėms melstis. juk tai MITAI - tai, kas NETIKRA. jei jau meldžiatės kažkam, tai geriau woodoo dievukams ir šventiesiems - tai bent duoda rezultatų :)

Kilimandžaras rašo:
Visi žinom žaidimą "sugedęs telefonas", bet ar tai reiškia, kad nebuvo tikslaus pirminio pranešimo?


TAIP.
cha-cha, Kilimandžarai, matosi, kad nežinai viešo populistinio ginčo principų - nesakyk argumentų klausimo forma :)

o dėl "Contra principia negantem non est disputandum.", tai, mano požiūriu, religija ir tikėjimai būtent ir yra žmogiškumo ir laisvės principų neigimas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Radvilė
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 07
Pranešimai: 353

Pranešimas2004.08.18 08:46 
Tema:
Atsakyti su citata

...

Paskutinį kartą redagavo Radvilė, 2009.02.12 12:20. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2004.08.18 09:24 
Tema:
Atsakyti su citata

Radvilė rašo:
...nes kiekvienas kuriame tik savo realybę, o kokia ji iš tikrųjų - nežinome. Taigi vartodami žodį „yra" arba „nėra" kaskart truputį meluojame...


na, melas tai yra sąmoningas netiesos sakymas, šiuo atveju turbūt tiksliau sakyti "klystame". bet aš į tas "realybes" žiūriu paprasčiau. viskas egzistuoja tik tol, kol egzistuoju aš, nes aš tai suvokiu. kai aš mirsiu - tiesiog išnyks viskas, o ne aš :)

kalbėti apie tai, kad žmogus negali suvokti tikrosios "realybės" beprasmiška, tai savaime aišku, viskas, ką kalbame, tėra mūsų suvokimo ir komunikacinių priemonių rėmuose. tik kad tie rėmai pakankamai dideli, jog galėtume diskutuoti, todėl ir diskutuojame.

ir kad kiekvienas turi savo tiesą, ir kad objektyvi tiesa neegzistuoja, o yra daug tiesų, ir žmogus - visa ko matas, jau senukas Protagoras prasitarė ir aš su juo sutinku.

ne apie tai dabar. dabar apie dievą. kad mes "ne viską" suvokiame nereiškia nei kad dievas yra, nei kad jo nėra. iš to, ką vis dėl to suvokiu, darau išvadas, kad jo nėra.

gi manau, kad tie, kurie mano, kad jis yra, mano taip ne dėl suvokimo, o vien dėl noro, kad jis būtų (arba baimės, kad gali nebūti).
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2004.08.18 11:07 
Tema:
Atsakyti su citata

Radvilė rašo:
Aš nerandu nieko netinkamo dešimtyje Dievo įsakymų. Tarkim, “Nekalbėk netiesos". Juk net patsai Dievas negalėjo numatyti, kokį milžinišką mąstą pasieks ši problema! Melas ir paskalos - įprasti dalykai politikoje, versle, žiniasklaidoje, TV, net virtualiajame pasaulyje.


Pirmas isakymas tiksliai skamba taip: "Neliudysi melagingai prieš savo artimą.". Meluoti galima, tas apribojimas galioja tik teisme, o politikoje ar laikrasciuose meluokit i sveikata :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
s2
Krutikas


Prisijungė: 2004 08 18
Pranešimai: 408
Miestas: Katlėriai - Vilnius

Pranešimas2004.08.18 11:09 
Tema:
Atsakyti su citata

kiekviena diskusija man neša į bandymą rasti daugeliui priimtiną vieno ir to paties objekto apibrėžimą. aš to objekto (dievo) vien sau negaliu apsibrėžt, tai kur jau čia ieškot bendro susitarimo.. :-)

Kilimandžaras rašo:
Btw, labai geras Fiestos komentaras - juk jūs irgi tik tikit, o ne žinot, kad Dievo nėra, a? :) Tai koks tuomet tarp jūsų ir tikinčiųjų skirtumas?:)

sakyčiau, skirtumas yra dalykuose, kurie užaugino kiekvieną tokį tikėjimą.

jei atmesti visokias morales, tų skirtingų dalykų neina palygint. :-/ bent jau patiems žmonėms.

Adutis rašo:
Kilimandžaras rašo:
Ir be to sužinokite, kad žydai savo mitus nusirašė nuo babiloniečių, kurie juos nusirašė nuo šumerų, o pastarieji nuo pirmųjų indoeuropiečių, gyvenusių Indijos pusiasalyje.

visų pirma nenusirašė, o turi panašumų.

kada nors bus laiko mašina, veikianti read-only režimu, ir mes patikrinsim, ar daug suklydo Klimandžaras. visi tie mitai lygtai yra kildinami ne iš vieno laikmečio, o iš skirtingų, vis vėlesnių. gal ir nedaug suklysta.

Citata:
o dėl "Contra principia negantem non est disputandum.", tai, mano požiūriu, religija ir tikėjimai būtent ir yra žmogiškumo ir laisvės principų neigimas.

taip. ir kas parodys man didelę žmonių grupę, kur kiekvienam žmogui padavus laisvę grupė išsilaikytų nesubyrėjusi? diverguoja žmonės laisvėje, kaip smėlis. net ir pavieniai, be grupės (senberniai) gavę laisvę dažnai subyra. laisvė yra nustojimas egzistuoti. ;-)


Radvilė rašo:
Moksliškai tariant, tai, ką išgyvename (arba tariamės žiną) yra tik smegenų lokalinėje elektromagnetinių impulsų sistemoje. „Realus pasaulis" taip ir lieka nepažintas ir, deja, kol kas nepažinus.

Radvile, tavo mokslas keičiasi kas dieną. elektromagnetinio lauko teorija bus pakeista ir tada turėsi kalbėt per nauja. :-P
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Knygos sukurti naują temą
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Toliau rašyti atsakymą