:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5, 6  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Jis & Ji sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.10.26 13:01 
Tema: Pavydas, monogamija ir kam jie reikalingi
Atsakyti su citata

Vat pavydas. Šis jausmų kompleksas pas žmogų evoliucijos eigoje išsivystė ne veltui - tam, kad partneriai liktų vienas su kitu ilgam ir taip užtikrintų palikuonio, kuriam reikia nerealiai ilgos priežiūros, išgyvenimą. Nes moteris to negalėdavo užtikrinti viena. Tačiau tą evoliucijos etapą jau praktiškai palikome dulkėse ir dabar situacija kiek kitokia. Dauguma moterų (ir vyrų) vaiką gali išauginti ir vienos, o be to, pasikeitus socialiniam požiūriui, ir vieniša moteris gali susirasti partnerį.

Tad ar yra prasmė šiais laikais puoselėti pavydo jausmą ir nešti aukas ant monogamijos altoriaus? Galbūt daugmai atrodo, kad pavydas yra įaugęs giliai mūsų instinktuose ir jo tiesiog "atsisakyti" neįmanoma.

Sunku būtų patikėti, kad egzistuoja vyrų ar moterų, kurie per visą gyvenimą neturėjo aistrų ne savo ilgalaikiam partneriui. Vargu ar įmanoma visą gyvenimą norėti tik vieno vienintelio žmogaus. Mano nuomone, tai ėjimas prieš žmogaus prigimtį. Tačiau tokius jausmus slepiame nuo mylimo žmogaus ir arba juos užgniaužiame, dantis sukandę kenčiame arba išsiliejame išdavystės akte, kuriam paaiškėjus dažniausiai seka santykių krachas.

Tačiau yra ir trečia išeitis. Galima "eiti į kairę" legaliai. T.y. pasidalinti su partneriu savo geismu kitam asmeniui, pasitikėti vienas kitu, ir nežaboti vienas kito aistrų. Yra žmonių ir šiuolaikinėje vakarietiškoje visuomenėje, atsižadėjusių monogamijos apribojimų ir gyvenančių kitaip.

Kokie jūsų už/prieš?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Nicole
Nuliovas


Prisijungė: 2006 08 28
Pranešimai: 70

Pranešimas2006.10.26 15:34 
Tema: Re: Pavydas, monogamija ir kam jie reikalingi
Atsakyti su citata

saulelis rašo:
Vat pavydas. Šis jausmų kompleksas pas žmogų evoliucijos eigoje išsivystė ne veltui - tam, kad partneriai liktų vienas su kitu ilgam ir taip užtikrintų palikuonio, kuriam reikia nerealiai ilgos priežiūros, išgyvenimą. Nes moteris to negalėdavo užtikrinti viena. Tačiau tą evoliucijos etapą jau praktiškai palikome dulkėse ir dabar situacija kiek kitokia. Dauguma moterų (ir vyrų) vaiką gali išauginti ir vienos, o be to, pasikeitus socialiniam požiūriui, ir vieniša moteris gali susirasti partnerį.

Tad ar yra prasmė šiais laikais puoselėti pavydo jausmą ir nešti aukas ant monogamijos altoriaus? Galbūt daugmai atrodo, kad pavydas yra įaugęs giliai mūsų instinktuose ir jo tiesiog "atsisakyti" neįmanoma.

Sunku būtų patikėti, kad egzistuoja vyrų ar moterų, kurie per visą gyvenimą neturėjo aistrų ne savo ilgalaikiam partneriui. Vargu ar įmanoma visą gyvenimą norėti tik vieno vienintelio žmogaus. Mano nuomone, tai ėjimas prieš žmogaus prigimtį. Tačiau tokius jausmus slepiame nuo mylimo žmogaus ir arba juos užgniaužiame, dantis sukandę kenčiame arba išsiliejame išdavystės akte, kuriam paaiškėjus dažniausiai seka santykių krachas.

Tačiau yra ir trečia išeitis. Galima "eiti į kairę" legaliai. T.y. pasidalinti su partneriu savo geismu kitam asmeniui, pasitikėti vienas kitu, ir nežaboti vienas kito aistrų. Yra žmonių ir šiuolaikinėje vakarietiškoje visuomenėje, atsižadėjusių monogamijos apribojimų ir gyvenančių kitaip.

Kokie jūsų už/prieš?


O kaip tu pats isivaizduoji toki gyvenima? Tavo zmona tau pasako, kad eina na lievo, tu su tuo sutinki, nes pats eini na lievo; paskui abu mylites patenkinti;) ar tau ne kiek nebutu pavydu savo zmonos? tai kur cia ta meile? As sutinku, liguistas pavydas yra baisus dalykas, bet jeigu as tikrai myliu viena zmogu, tai apie jokius ejimus i kaire ne minciu nekyla...
_________________
„Mes esame tie, kurie iš esmės Vardai, Savybės – Dievo Veidas, Dievo Ranka“.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.10.26 16:24 
Tema: Re: Pavydas, monogamija ir kam jie reikalingi
Atsakyti su citata

Nicole rašo:
O kaip tu pats isivaizduoji toki gyvenima? Tavo zmona tau pasako, kad eina na lievo, tu su tuo sutinki, nes pats eini na lievo; paskui abu mylites patenkinti;)


Na taip, grubiai tariant taip. Tik tas išsireiškimas "eiti na lievo" šiuo atveju gal nelabai tinka. Ir tai daryti ne "todėl, kad ji tai daro". T.y. ne tam, kad ją įskaudinti.

Kas konkrečiai yra pavydas? Turbūt tai baimė, kad tavo partneris tave paliks. Tai reiškia, kad nesi tikras savo santykiais, nemanai, kad esi toks geras kaip galėtum būti savo partneriui, kad jis gali pamatyti, jog gali būti geriau.

Tačiau kalba ir eina apie tai, kad atsisakyti pavydo. T.y. aš myliu savo moterį ir mes pasitikime vienas kitu visiškai, žinau kad ji man yra ta vienintelė, su kuria noriu praleisti likusį gyvenimą, auginti vaikus ir t.t. ir ji žino tą patį, o su kita moterimi aš flirtuoju/myliuosi ir t.t. tik dėl malonumo - dėl to paties, dėl ko einame į kiną, skaitome knygas, nueiname į prašmatnų restoraną skaniai pavalgyti, geriame, tūsinamės su draugais etc. Dėl to, kad tai mums malonu. Juk flirtuoti su moterimi/vyru, geisti ir siekti jo/jos kūno ir galiausiai tą geismą patenkinti yra be galo malonu.

Tad kodėl reikėtų tokį malonumą iš mylimo žmogaus atimti? Argi tai nėra be galo savanaudiška?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Nemalonus žmogus
.


Prisijungė: 2004 08 12
Pranešimai: 2895
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.10.26 17:47 
Tema:
Atsakyti su citata

Tai kad meilė ir yra savanaudiškas, labai didele dozę savininkiškumo turintis jausmas. O ką, gal ne? Kad gyventi taip, kaip tu sakai, reikia vadovautis visai kitokiomis moralinėmis kategorijomis. T'sakant, turi būti absoliutus kosmopolitas. Man tai, pvz., yra svetima, ir nieko gero tame nematau. :)
_________________
Kai negeriu, labai daug visko rodosi. O kai išgeriu - rodosi mažiau. Matyt, bijo.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Burzumas
Nenaudėlis


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 741

Pranešimas2006.10.26 17:49 
Tema:
Atsakyti su citata

Aš irgi nesidalinsiu.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.10.26 23:29 
Tema:
Atsakyti su citata

Baronas rašo:
Tai kad meilė ir yra savanaudiškas, labai didele dozę savininkiškumo turintis jausmas. O ką, gal ne? Kad gyventi taip, kaip tu sakai, reikia vadovautis visai kitokiomis moralinėmis kategorijomis. T'sakant, turi būti absoliutus kosmopolitas. Man tai, pvz., yra svetima, ir nieko gero tame nematau. :)


Nu kaip, kitomis moralinėmis kategorijomis... Reikia tik didelio pasitikėjimo vienas kitu, stiprios meilės ir gal kažkiek avantiūrizmo :)

Iš tiesų tai aš tame matau daug privalumų. Tai būtų šioks toks išbandymas meilei, bet jei ji atlaikytų, tai santykiai praturtėtų didesniu pasitikėjimu, atvirumu. Stebuklus daro visiškas atvirumas su savo mergina, nepatikėtumėt...

Be to, būtų užkirstas kelias čytinimo galimybei ir net išvis mintims apie tai. Galima būtų vis pasisemti naujų šviežių patirčių sekse. Nu ir šiaip, linksmiau gyventi, kai gali paskanauti ne tik to diiidelio saldaus ir skanaus (bet jau kelis metus be perstojo valgomo) torto (tobiš savo merginos), bet ir kartas nuo karto paskanauti vaisių, ledų ar whatever :)

O kas prarandama?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Nicole
Nuliovas


Prisijungė: 2006 08 28
Pranešimai: 70

Pranešimas2006.10.27 10:29 
Tema:
Atsakyti su citata

O ką reiškia toks vyro elgesys? Turiu 35 metu šefą, vedusį, turintį vaiką paauglį. Kelis kartus buvo pavežęs, buvom viešoje vietoje kelis kartus susitikę darbo reikalais, nes jis man tik perdavė dokumentus, firmos ofiso nėra, dirbu namie. Tai tuos kelis kartus, kai pietavome kavinėje, matėsi, kad buvo baimėje, kad kas pamatys, neva juokais pasako: "dabar mus matė". Na, ir kas, sakau. Ar jis savo žmonos bijo, ar kokios meilužės? Nes man jokių pašalinių minčių nekyla;) Dabar tokių pietų nebūna, o man ir pačiai visai nesinori priimti tokio kvietimo.
_________________
„Mes esame tie, kurie iš esmės Vardai, Savybės – Dievo Veidas, Dievo Ranka“.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
zhaba
Latras


Prisijungė: 2004 06 29
Pranešimai: 126
Miestas: sfr

Pranešimas2006.10.28 05:31 
Tema:
Atsakyti su citata

Nicole, trumpai drutai, cia gali buti du variantai:

1) Jeigu tikrai sako "dabar mus mate" juokais, tada turi pasaliniu minciu tavo atzvilgiu. gali isnaudoti sia silpnybe riebiai kaledinei premijai iskaulyti.

2) jeigu matosi kad sakydamas "dabar mus mate" nervingai dairosi, tada turi labai pavydzia zmona :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutė
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 11 23
Pranešimai: 543
Miestas: O-o-su-ta-la-li-a

Pranešimas2006.10.31 13:07 
Tema:
Atsakyti su citata

saulelis rašo:
...
Kas konkrečiai yra pavydas? Turbūt tai baimė, kad tavo partneris tave paliks. ...
Tačiau kalba ir eina apie tai, kad atsisakyti pavydo. T.y. aš myliu savo moterį ir mes pasitikime vienas kitu visiškai, žinau kad ji man yra ta vienintelė, su kuria noriu praleisti likusį gyvenimą, auginti vaikus ir t.t. ir ji žino tą patį, o su kita moterimi.... Dėl to, kad tai mums malonu. ...
Tad kodėl reikėtų tokį malonumą iš mylimo žmogaus atimti? Argi tai nėra be galo savanaudiška?

Aš tai sakyčiau, kad tenkinti tokį savo malonumą yra ne mažiau savanaudiška nei drausti jį tenkinti kitam. Bet visi žmonės yra savanaudžiai iš prigimties, o jeigu ir pagalvoja apie kitus tai tik dėl to, kad nenori būti savanaudžiais... arba dar kartais dėl to, kad taip tiesiog reikia.
Pavydas irgi kyla iš to paties savanaudininininkiškumo jausmo. Tik ne dėl to, kad kažkas kažką paliks, o dėl to, kad kažkas kažkam duoda daugiau arba daro geriau ir tuo smugdo pavydinčio žmogaus vertę jo paties akyse.
Ir niekur, Sauleliau, nuo to nepabėgsi, nebent esi apsigimęs altruistas arba tai ne meilė.
Nicole rašo:
O ką reiškia toks vyro elgesys?
Tavo viršininkas yra paranojikas arba turi labai blogą humoro jausmą. Dar gali būti, kad jis lygiagrečiai dirba slaptoms tarnyboms ir bijo, kad anos nepamanytų, jog tie popieriai buvo perduoti su tikslu jas demaskuoti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
wyshnia
Nuliovas


Prisijungė: 2006 04 23
Pranešimai: 59

Pranešimas2006.11.01 22:00 
Tema: Re: Pavydas, monogamija ir kam jie reikalingi
Atsakyti su citata

Nicole rašo:
ar tau ne kiek nebutu pavydu savo zmonos? tai kur cia ta meile? As sutinku, liguistas pavydas yra baisus dalykas, bet jeigu as tikrai myliu viena zmogu, tai apie jokius ejimus i kaire ne minciu nekyla...



pavydas ir meile yra skirtingi dalykai. kai pavydi - tai dar nebutinai myli, ir kai myli - tai juk nebutinai pavydi.

pavydas kyla del didelio savininkiskumo jausmo. jautiesi turintis i savo mylima zmogu tiek daug teisiu, jog manai, kad gali kontroliuoti netgi jo emocijas: ko jam geisti (o tiksliau ko NEgeisti), ko noreti, apie ka svajoti ('apie mane, tik apie mane!'), nuo ko susijaudinti ('zinoma, kad irgi tik nuo manes!'). tada buna skaudu, kai laikui begant supranti, jog atsiranda daugiau trokstamu subjektu; liudna, kai partneris sapnuodamas per miegus sudejuoja kieno nors kito varda; pikta, kai gatveje paslapcia nuziurimos ilgos kojos, priklausancios ne tau.

na o meile... bent jau tokia, kokia as isivaizduoju, nevarzo mylimo zmogaus noru. aisku, tik tuo atveju, kai ji labai tikra, nesavanaudiska, nuosirdi ir abipuse. bent jau man tikrai nebutu gera zinant, kad zmogus, kuri myliu, kankinasi, nes ji aplanko seksualines fantazijos, kurios nesusijusios su manimi. ir va paslapcia galvoja, kaip noretu jas igyvendinti, taciau vien del pagarbos man savo norus slopina. veiksmus gal ir galima nesunkiai sukontroliuoti, taciau mintis - toli grazu ne visada.
o tokios 'nuodemingos' fantazijos gi neisvengiamos. jei ne po metu aplankys, tai po 10-ies tikrai. na nebent butum taip nuo gyvenimo pavarges, jog nebeturetum jokiu seksualiniu poreikiu...
tai gal tada geriau partneriui leisti pasidziaugti naujai susirastu zaisliuku ir kartu nuosirdziai dziaugtis jo laime? o paskui siltai priglausti prie krutines visa toki issilaksciusi, dekinga ir su dziaugsmu, o ne is pareigos grizusi i seima.. juk jei meile tikra, tai partnerio laime turi teikti dziaugsmo, negi nea?

na jo, skamba ziaurokai... gal netgi susuka vidurius, pagalvojus apie mylimaji(-ja) su kita(-u) :) bet kai gerai apie viska pagalvoji, daug kalbiesi, svarstai ivairias galimybes, augini pasitikejima ir mazais zingsneliais link to eini, tai tikrai nebeatrodo taip baisu. atvirksciai - pakankamai zavinga ir teisinga, kad noras su pavydu kovoti augtu :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.11.01 22:06 
Tema:
Atsakyti su citata

Sauleli, o pats ar "pasidalinai" aukščiau išreikštomis savo mintimis su ta žavia būtybe iš avataro?
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutė
Megakrutikas


Prisijungė: 2004 11 23
Pranešimai: 543
Miestas: O-o-su-ta-la-li-a

Pranešimas2006.11.02 12:07 
Tema: Re: Pavydas, monogamija ir kam jie reikalingi
Atsakyti su citata

wyshnia rašo:
na jo, skamba ziaurokai... gal netgi susuka vidurius, pagalvojus apie mylimaji(-ja) su kita(-u) :) bet kai gerai apie viska pagalvoji, daug kalbiesi, svarstai ivairias galimybes, augini pasitikejima ir mazais zingsneliais link to eini, tai tikrai nebeatrodo taip baisu. atvirksciai - pakankamai zavinga ir teisinga, kad noras su pavydu kovoti augtu :)
Nu tai gi čia tas pats kaip kad kovoti su vėjo malūnu. Aišku žmogus gali daug kuom save įtikinti.. ir jeigu kartosi tai kiekvieną rytą prieš veidrodį, visko gali būti, kad tuo kažkurią tai dieną jau ir patikėsi. Bet gi įtikinti save, kad vėjo malūno nėra, dar nereiškia, kad jis nugalėtas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.11.02 14:48 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
Sauleli, o pats ar "pasidalinai" aukščiau išreikštomis savo mintimis su ta žavia būtybe iš avataro?


Be abejo. Juk tame ir visa esmė, ar ne? Gal ir nebūčiau pradėjęs šitos temos, jei pats savo kailiu nebūčiau patyręs ką tai reiškia. Ji yra labai ypatinga būtybė ir aš pats sau nerealiai pavydžiu dėl to. Mes apie tai daug kalbame, kol kas jokių veiksmų dar nesiėmėm, nes puikiai suprantam, kad skubėti čia negalima. Bet jau vien tokios kalbos mums suteikė žiauriai daug, jūs nepatikėtumėt kiek daug - ir pasitikėjimo, ir laisvumo, ir vienas kito pažinimo, ir pagarbos, ir dar krūvą kitų gėrybių. Trumpai tariant, tai pakeitė mano gyvenimą, o tam stebuklui, į kurį pavirto mano meilė savo žaviajai būtybei, aš neturiu žodžių nusakyti. Man juokinga net pagalvoti, kad galėčiau ją iškeisti į kurią nors iš mano trumpalaikių susižavėjimų :)

O žinot, kas įdomu? Po to, kai pradėjom apie tai atvirai šnekėti, net ir tas uždraustas vaisius pasidarė nebe toks saldus :) Žmogiška psichologija, turbūt.

Bet aš suprantu, kad ne kiekvieniems santykiams tokie pokyčiai įkandamai. Turbūt reikia tikrai ypatingų būtybių, kad sugebėtų nusispjauti į nusistovėjusias normas ir nebijoti savo minčių. O ne visiems tai ir reikalinga. Neabejoju, kad yra žmonių, kurie visą gyvenimą myli vieną žmogų ir kiti jiems nereikalingi. Pats tokių pažįstu ir už juos labai džiaugiuosi.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Jurgita
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 12 13
Pranešimai: 1512

Pranešimas2006.11.02 15:35 
Tema:
Atsakyti su citata

Pati mintis man pasirode grazi ir altruistiska, bet va nesutikciau kad pavydas yra kazkokia praeities atgyvena. Yra dauginimosi instinktas bet yra ir nuosavybes poreikis, ir kuriam cia atiduoti prioriteta nezinia. Kita vertus zmogus visada kovoja pries savo prigimti ir ta vadina civilizacija.
Del "bendro susitarimo" irgi abejoju- niekad nezinai ar tas susitarimas buvo priimtas laivai, suvokiant visas pasekmes (kuriu turbut ir negalima suvokti pries apsipsrendiant)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Burzumas
Nenaudėlis


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 741

Pranešimas2006.11.02 15:36 
Tema:
Atsakyti su citata

Aš tai žinau vieną, kaip ten bebūtu meile nemeilė, bet teks susitaikyti, kad tavo draugė/žmona eis na lieva. Tai neišvengiama ir nieko negali pakeisti. Taigi arba parinies dėl to arba nesipari. Aš tai aiškiai suprantu, bet parinuos ir nieko negaliu su savim padaryti. Gal ir teisybė kai man viena veikėja sakė-tu labai sureikšmini seksą, suprask ėjimas na lieva yra norma ir visada tai buvo ir bus. O gal mano pažiūros staiga paseno ?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Jis & Ji sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5, 6  Toliau rašyti atsakymą