:apie mus
:naujienos
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:pritonizmo teorija
:folklioras
------------------
:senberniu kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senberniu muzika
:zmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniska ezoterika
:keliones
------------------
:diskusijos



Baidariu nuoma
Reklama internete


:senberniu diskusijos
DUK    Ieškoti    Narių sąrašas    Vartotojų grupės  Registruotis 
Aprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimus    Prisijungti 

Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Autorius Pranešimas
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.07.03 11:17 
Tema:
Atsakyti su citata

Saulelis rašo:
Chujietinė chujeiga, blia... Kas per fuck yra ta pilietinė pareiga?

Čia tokys dalykas, dėlei kurio SSRS, pavyzdžiui, nugalėjo WWII nacistinę Vokietiją. Poniatno tebe, kosmopolite ;)? Nors ne, kosmopolitizmas čia ne prie ko. Nežinau kaip tai pavadinti - indiferencija?..
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Meškiukas
Free Air Director


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2727
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.07.03 12:19 
Tema:
Atsakyti su citata

Jo-čia kaip, kad faršo darymas iš musių lervų, kurios dauginasi vienos iš kitų...
_________________
...meškinai nepriima kritikos iš kritinių...ps. NEPAMIRŠKITE PAŽIŪRĖT LAIKO ! ;)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.07.03 12:46 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
Čia tokys dalykas, dėlei kurio SSRS, pavyzdžiui, nugalėjo WWII nacistinę Vokietiją.


Man atrodo tu čia maišai su autoritarine prievarta, žiauriu žmonių išnaudojimu, dezinformacija ir labai moščna propaganda. Dar ruselių buvo kokį šimtą kartų daugiau nei nacių, jiems padėjo l. šalta žiema, neracionalūs Hitlerio sprendimai, britai ir amerikonai ir dar daugelis kitų aplinkybių. "Pilietinė pareiga" tarp jų buvo sakyčiau kokioj priiešpaskutinėj vietoj...

Gal manai, kad rusų kareivukai, šimtais tūkstančių beprasmiškai naudojami patrankų mėsai Stalingrade, taip darė iš pilietinės pareigos? Man pasirodė dėl to, kad bėgančius atgal šaudė saviškiai... Arba traukinius su lietuviais į Sibirą aptarnaudavo irgi iš pilietinės pareigos? Nes taip reikėjo "gelbėti tėvynę" Išeina taip... Tik tada reiktų patikslinti - pilietinė pareiga yra tai, ką tau liepia daryti valdžia.

O indifirinizmas čia irgi ne prie ko... Aš labai rūpinuosi savo gerove. Mano nuomone, indiferentiški yra tie, kurie tingi mąstyti, abejingai paklūsta valdžios propagandai ir visą tą šūdą pateisina "pilietine pareiga".
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.07.03 13:15 
Tema:
Atsakyti su citata

O tu paklausyk kada tų pačių WWII rusų veterenų, kaip jie apie tą laikotarpį kalba su savotišku pasididžiavimu - jie tikėjo Stalinu ir SSRS kaipo kažkokiu neišmatuojamu gėriu ir buvo pasiryžę žūti už Tėvynę... Gerai tai ar blogai - tegu nusprendžia kiekvienas sau atskirai. Tik kas tada ta pilietinė pareiga - begalinis prievartos mechanizmas? Nesinori čia užsiimti išvedžiojimais, nes pažiūros mūsų skirtingos, ir visa tai prives tik prie begalinių ginčų - o stengtis primesti tau savo poziciją neturiu jokio noro beigi intereso.
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.07.03 14:00 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
O tu paklausyk kada tų pačių WWII rusų veterenų, kaip jie apie tą laikotarpį kalba su savotišku pasididžiavimu - jie tikėjo Stalinu ir SSRS kaipo kažkokiu neišmatuojamu gėriu ir buvo pasiryžę žūti už Tėvynę...


Aga, ir ne tik žūti - dar ir milijonus niekuo dėtų civilių kartu su savim pasiimti. Juk ir ruseliai iš pilietinės pareigos lygiai tokiais pačiais darbais kaip ir naciai užsiiminėjo, tik jie nėra pasaulyje taip plačiai garsinami, nes Rusijos dar prisibijo.
O manai, kad nacių kareivukai kitaip mąstė? Manai netikėjo Hitleriu kaip neišmatuojamu gėriu? Juk jie irgi vykdė savo "pilietinę pareigą" ir buvo pasiruošę žūti už tėvynę. Ir kas iš to gavosi?

Tai kur čia tos pilietinės pareigos vertė?

Gizmo rašo:
Tik kas tada ta pilietinė pareiga - begalinis prievartos mechanizmas?


Būtent, tu visiškai teisus. Nemanau, kad kas nors kita. Valdžiai paranku, kad piliečiai elgtųsi vienaip ar kitaip, ir į tą pilietinės pareigos sampratą būtent tuos savo poreikius ir įkūnija. Skiriasi tik tos prievartos įgyvendinimo būdai (E.g. šiais laikais ta prievarta išreikšta PR lygtymis).

Tad nekiškit man tos savo pilietinės pareigos, nes su ja ir šikną nusišluostyti bjauru būtų...
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.07.03 14:11 
Tema:
Atsakyti su citata

Saulelis rašo:
Tai kur čia tos pilietinės pareigos vertė?


Ne vertė, o esmė - ginti ir tarnauti sambūriui, kuris vad. VALSTYBĖ. Beje, nieks tavęs neverčia to daryti.

Saulelis rašo:
Tad nekiškit man tos savo pilietinės pareigos, nes su ja ir šikną nusišluostyti bjauru būtų...

Nieks tau jos nekiša - pats užsivedei.
Ir posto nereikėjo iškelti - be jokio tikslo ir prasmės taip padarei. Aš jau pasakiau, ką norėjau pasakyti, o tavo pozicija - tavo paties reikalas. Ir dar kartą pakartosiu - NIEKS TAU JOKIOS PILIETINĖS PAREIGOS NEKIŠA. Gal dabar aiškiau bus ...
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.07.03 18:56 
Tema:
Atsakyti su citata

Gizmo rašo:
Nieks tau jos nekiša - pats užsivedei.
Ir posto nereikėjo iškelti - be jokio tikslo ir prasmės taip padarei. Aš jau pasakiau, ką norėjau pasakyti, o tavo pozicija - tavo paties reikalas.


Taip, aš pats užsivedžiau. Taip, mano pozicija - mano paties reikalas. O jei nematai tikslo ir prasmės savo nuomonės išreiškime, tai nesuprantu ką čia išvis veiki. Ir prašau man neaiškinti, apie ką aš galiu šnekėti, o apie ką ne... Neturi ką pasakyti - nieko nesakyk. Kas čia per mada žodžio pritrūkus imti kitus kaltinti, kabinėtis prie vaizdingų išsireiškimų ir bandyti nutildyti?

Gizmo rašo:
Ne vertė, o esmė - ginti ir tarnauti sambūriui, kuris vad. VALSTYBĖ. Beje, nieks tavęs neverčia to daryti.


Ha ha ha! Niekas neverčia... Ar čia tik man vienam siuntinėdavo šaukimus į komisariatą ir grasindavo teismais, jei neateisiu? Mokesčių mokėti turbūt irgi niekas neverčia? :)
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.07.04 07:56 
Tema:
Atsakyti su citata

Saulelis rašo:
Taip, aš pats užsivedžiau. Taip, mano pozicija - mano paties reikalas. O jei nematai tikslo ir prasmės savo nuomonės išreiškime, tai nesuprantu ką čia išvis veiki. Ir prašau man neaiškinti, apie ką aš galiu šnekėti, o apie ką ne... Neturi ką pasakyti - nieko nesakyk. Kas čia per mada žodžio pritrūkus imti kitus kaltinti, kabinėtis prie vaizdingų išsireiškimų ir bandyti nutildyti?

Nieko nesupratau.

Saulelis rašo:
Gizmo rašo:
Ne vertė, o esmė - ginti ir tarnauti sambūriui, kuris vad. VALSTYBĖ. Beje, nieks tavęs neverčia to daryti.


Ha ha ha! Niekas neverčia... Ar čia tik man vienam siuntinėdavo šaukimus į komisariatą ir grasindavo teismais, jei neateisiu? Mokesčių mokėti turbūt irgi niekas neverčia? :)

Gyveni valstybėje, esi jos pilietis, todėl ir turi tam tikras prievoles ir pareigas. Kol kas niekas nieko geriau nesugalvojo, arba bent jau neįgyvendino.
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saulelis
Peace


Prisijungė: 2016 03 07
Pranešimai: 2137

Pranešimas2006.07.04 09:52 
Tema:
Atsakyti su citata

Tai visgi verčia ar neverčia? :)

Kitaip tariant, kas konkrečiai yra ta pilietinė pareiga? Kažkas, ką tave privers padaryti jei pats nenorėsi; ar kažkas, kas yra tik tavo sąžinės reikalas?
_________________
Get in touch with your inner Bonobo
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Gizmo
Fetišas


Prisijungė: 2005 09 29
Pranešimai: 2258
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.07.04 10:54 
Tema:
Atsakyti su citata

Štai labai geras Baisonėlio pasakymas :

"...pilietinė pareiga šiais laikais siaurąja prasme - laiku mokėti mokesčius, tada valstybė nusamdo profesionalą kareivį, gydytoją bei kitus viešuosius atributus. plačiają prasme - pilietinė pareiga yra dalyvauti valstybės valdyme, kad valstybė už tavo sumokėtus mokesčius nusamdytų tau priimtiną kareivį, gydytoją ar kitą viešąjį atributą. kiekvieno atskiro piliečio teisė - pasirinkti savo piliečio pareigos laipsnį."

Ir aš daugiau nebeturiu ko tau pridurti. God be with you.
_________________
NIEKŠAS
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Giedra
Krutikas


Prisijungė: 2006 06 16
Pranešimai: 224
Miestas: VNO

Pranešimas2006.07.04 10:59 
Tema:
Atsakyti su citata

Iš tiesų labai juokinga... net graudu.., kai kas nors bando priminti tau tavo pilietinę pareigą, koks esi niekam tikęs ar tikusi, nesusipratęs, jei jos tinkamai neatlieki. Nesąmonės.
Pilietinė pareiga, pilietiškumas, visų pirma, - tai sąmoningumas. Ir atsakomybė. Suvokimas, kad esi maža (bet svarbi) didesnės visumos dalis. Galėjimas bent kartais savo asmeninius norus, interesus šiek tiek apriboti (nesakau - atsisakyti) bendrų labui.
...Ir tuomet tik pats tegali pamatuoti beigi įvertinti, kiek tinkamai ar netinkamai ją atlieki...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Legionas
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 28
Pranešimai: 2547
Miestas: Indy

Pranešimas2006.07.04 19:36 
Tema:
Atsakyti su citata

Ka cia svarstyt, valdzia ir taip pasake, kas yra piliecio pareigos: ginti valdzia uzpuolimo metu, tarnauti kariuomeneje nustatyta tvarka, aukleti vaikus pilietiskumo, ir siaip buti lojaliu valdziai. Viskas istatymuose surasyta. Gi mokesciu mokejimo pareiga uzkrauta ne tik pilieciams bet ir siaip gyventojams, turistams ir tranzitu pravaziuojantiems.
_________________
You shut your mouth when you're talking to me!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Giedra
Krutikas


Prisijungė: 2006 06 16
Pranešimai: 224
Miestas: VNO

Pranešimas2006.07.04 20:09 
Tema:
Atsakyti su citata

Vienas įdomus dalykas: senajame mano pase, dar 1997 m. pavyzdžio, buvo as įrašyta, jog šio dokumento turėtoją "gina ir globoja Lietuvos Respublika". Dabartiniame - naujajame - nė vienu žodžiu apie tai neužsimenama.... O norėtųsi... Gaila...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Adutis
Gigakrutikas


Prisijungė: 2004 06 22
Pranešimai: 2752
Miestas: Vilnius

Pranešimas2006.07.04 23:51 
Tema:
Atsakyti su citata

man atrodo, čia senos diskusijos 'kas yra valstybė, mokesčiai ir kam jie reikalingi' variacijos.

pareiga gali būti ir tai, ką savanoriškai prisiimi ir tai, ką tau liepia kiti.

pilietinių pareigų verta laikytis, nes jei nesilaikysi, gali netekt piličio teisių. gerai tai, ar blogai - kiekvienas turime savo nuomonę. aš nemanau nei kad tai gerai, nei kad blogai. tiesiog kitų alternatyvų retai būna. kai nėr kur dingt ir pilietinių pareigų vykdyt nenorime, tenka slėptis arba varyti ten, kur pilietinės pareigos priimtinesnės.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje MSN Messenger
zhaba
Latras


Prisijungė: 2004 06 29
Pranešimai: 126
Miestas: sfr

Pranešimas2006.07.05 02:08 
Tema:
Atsakyti su citata

Giedra rašo:
Vienas įdomus dalykas: senajame mano pase, dar 1997 m. pavyzdžio, buvo as įrašyta, jog šio dokumento turėtoją "gina ir globoja Lietuvos Respublika". Dabartiniame - naujajame - nė vienu žodžiu apie tai neužsimenama.... O norėtųsi... Gaila...

o ka tie zhodziai pakeistu realiai? malonu butu paziureti ir pazhiureti i juos atsivertus pasa kai labai liudna?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pagrindinis puslapis -> Apie viską sukurti naują temą
Pereiti prie 1, 2  Toliau rašyti atsakymą