:apie mus
------------------
:apie senbernius
:spaudoje
:folklioras
------------------
:senbernių kinas
:klausk Burzumo
:politika
:senbernių muzika
:žmogus ir sveikata
:marazmai
:senberniška ezoterika
:kelionės
------------------
:diskusijosPirtis Vilniaus centre
Design.Capital
Travels in Asia


:kelionės kas čia per rubrika?

S. Kilimandžaras
Taigi, palikę už savęs taip ir neaplankytą Siciliją, visus Neapolio ir Cosenzos namų šventuosius ir pinigus už vėl pilną dyzelio baką, spėriai transliuojame autostrada į Romą.
Atostogų įspūdžiai II: Roma vs. Praha

Italijos kalnų fašistai

Pakeliui dar nusukame į šoną pasigrožėti kalnais, ir aptinkame kažkokią Dievo ir turistų pamirštą užeigėlę, kurioje įvyksta antrasis susipažinimo su itališku charakteriu seansas. Paragavę pas joje šeimininkaujantį, dar už Musolinį turbūt kariavusį, senuką neprasto vietinio vyno, nutariame įsigyti šio tauraus gėrimo butelį vakarui. “Quando costa?”, ir senukas mums švebeldžiuoja nesuprantamus itališkus skaitvardžius. Pagaliau prieiname konsensusą, kad už pusantro litro vyno mokėsime 4 EUR, senukas išeina, grįžta, vynioja butelį į maišelį ir guviai pareiškia – 5 EUR. Tvarkoj, negi mes baltarusai kokie dėl vieno euro plėšytis?
Dar viena nakvynė pusiaukelėje, jaukiame pajūriniame kempinge, kuriame palapinė jau nesunkiai įgauna jai priderančias formas:) Vakarienė, išpilstome dosnaus senuko vyną, ragaujame... Po trumpos nejaukios pauzės nusprendžiame butelio turinį klasifikuoti kaip vynuogių actą ir visiškai neiškilmingai jį išpilame ant žemės. Vėliau vyksta tokie dalykai – kryptiniais kolektyviniais minčių impulsais senam itališkam fašistui linkima greitos, bet skausmingos mirties ir kad neilgai trukus nuo kokios nežinomos nagų/snukio ligos išdvėstų pusė jo ožkų bandos. Po kelių butelių alaus vyrukai nusprendžia, kad senis turbūt niekada nėra matęs lietuvių ir nežino, kad taip su jais elgtis yra mažų mažiausiai neatsargu, todėl nutariama rytoj ryte būtinai pas jį grįžti ir lietuviškai atsidėkoti už itališką svetingumą...

Roma

Ryte nutariame, kad senukas po mūsų atlikto telekinetinio seanso greičiausiai jau bus miręs, todėl judame toliau. Mus net kriokdami lenkia aplamdyti “Fiat Uno” su privalomai užklijuotais “Ferrari” lipdukais. Nutarę paerzinti vieną tokį jaunatvišką ekipažą mes juos irgi lenkiame, aš išdidžiai prie galinio stiklo matomoje vietoje padedu firminę “BMW Williams F1 Team” kepuraitę... Atomazgos nereikia ilgai laukti, rūkdamas kaip pirmasis garinis garlaivis mus atsiveja fiatas ir pro jo langus į mus išdidžiai spokso keturi linksmi italų bachuriukai:)
Keli sustojimai pakelės užkandinėse – kava, sumuštinis, mineralinis vanduo, atiduodame babkes už mokamą kelią ir vėl atsirandame Romos oro uoste. Čia mus išduria antrą, bet ne paskutinį kartą. Degalinės berniukas nieko neklausinėdamas pripila mums pilną baką brangesnio dyzelio, kas yra labai malonu ir pravartu jau atidavinėjant mašiną ją išnuomojusiai firmai:) Atvykę prie centrinės Romos stoties, trumpam prisėdame pailsėti šalia esančioje zabegalovkoje (užbėgoje? aut.past.), kuri atrodo kaip ir viso pasaulio stotyse esančios panašios įstaigos. Gauname dvigubai didesnes sąskaitas. “It's for the table”, išpyškina imigravęs skylės darbuotojas. Jaučiu, kad Roma pradeda mane erzinti...
Likusias porą dienų praleidžiame bėgiodami po gausius turistinius objektus, kuriuos apžiūrinėja irgi labai gausūs turistai, aš džiugiai fotografuoju triumfo arkos epizodą, kuriame vaizduojama kaip 70 AD romėnų legionieriai 3,14zdina menorą iš su žeme sulygintos Jeruzalės šventyklos, o vakarais iš viso to tvankaus košmaro vaduojamės rajone, kuris vadinasi Trastevere. Tai maždaug mūsų Užupio atitikmuo, su gražiomis viduramžiškomis bažnyčiomis, gatvelėmis, jaukiomis vyninėmis ir palyginti neapgultas turistų.
Italų fašistai, matomai, bus okupavę ir patį Vatikaną, nes pasirodo, kad į katedrą eiti galima tik tuomet, jei sijonai ir šortai yra žemiau kelių, o marškinėliai pilnai dengia pečius. Pečiai ir aukščiau kelių esantys drabužiai Dievui turbūt kelia tik jam vienam suprantamas nemalonias asociacijas (taikli bendrakeleivio pastaba - “čia tam, kad klierikai klausyklose nedročintų”). Visi žinome jautrią katalikų bažnyčios problemą:)
Nenusiminkite, jei taip atisitiko, iškart už 100 m nuo katedros pamaldūs dievobaimingi prekijai jums pasiūlys išspręsti šiuos žemiškus rūpesčius įsigyjant nenusakomos išvaizdos tinkamo dydžio skareles ir šortus už 5-7 EUR...
Apskritai, nuotykingi ir malonūs Pietų Italijos įspūdžiai labai nustelbia Romą su visa jos antika, gotika, renesansu ir baroku kartu sudėjus. Su tokiomis nuotaikomis mes ir išskrendame į Prahą.

Praha

Prahoje, laukdami lėktuvo į Vilnių turime visą vakarą, naktį ir popietę. Jau po poros bokalų alaus už 2,5 Lt ir puikios vakarienės Prahos centre nusprendžiu, kad Roma yra draugiška istorijai, o Praha – žmogui ir kad velnias mus nunešė ne į tą galerą. Man akivaizdžiai pritaria būriai Prahos gatvėmis šlitinėjančių ir nebesuprantamais dialektais vapančių anglų (pastebėjimas – prieš kelis metus Prahoje buvo beveik neįmanoma susišnekėti angliškai. Dabar ten angliškai šneka visi – net oro uosto bagažo skyriuje dirbantis vyrukas). Nakvojame netoli nuo centro esančiame studentų hostelyje (naktis žmogui – 20 Lt), ryte vėl galvotrūkčiais lekiame atsiimti to, ką praradome Romoje. Alus šviesus, juodas, raudonas (“Staropramen Granat” - iš pradžių priverčia išsiplėsti akis, po to skrandį, pūslę ir galų gale ištrina iš galvos viską, ką iki šiol žinojai apie alų), pagaliau nepicinis maistas, švarus senamiestis ir kainos kainos kainos:) Praha triuškina Romą rezultatu 30 Kčs : 3 EUR.
Vakare apimti lengvos ekstazės sėdame į lėktuvą ir po poros valandų išlipame VILNIAUS TARPTAUTINIAME ORO UOSTE, kurio pievose ganosi stambieji kanopiniai raguočiai ir sklinda pridegusio šašlyko kvapai iš šalia esančių kolektyvinių sodų namelių.

Tourist tips. Ką daryti ir ko nedaryti Italijoje

Ką daryti

-gerti kavą macchiatto (espresso su pienu): ~0,7 EUR
-valgyti bet kokius ledus (su vaisių gabaliukais, su uogų gabaliukais, su visokiais skaniais gabaliukais): ~1,5 EUR
-gerti beveik visokį vyną: 2,5-3,5 EUR (čia pateiktas optimalus ir pernelyg neišrankus variantas)
-spoksoti į gražias italų moteris ir į jų grakščią eiseną
-rečiau spoksoti į gražias italų moteris ir į jų grakščią eiseną jei esate su pora:)
-paklausti kavinėse, ar skaičiuojamas mokestis už stalą (ypač jei nežadate būti ilgai)
-nusifotografuoti prie Koliziejaus
-tikrinti pateikiamus čekius
-pirkti bet ką reikalinga toliau nuo turistinių trasų esančiose vietose

Ko nedaryti

-negerti kavos espresso, jei mėgstate, kad jūsų puodelyje kavos būtų įpilta daugiau nei ketvirtadalis
-nevažiuoti į Romą vasarą
-nevairuoti ir laikyti daiktus prie savęs Neapolyje
-nesakyti, kad Bushas jėga
nepropaguoti nudizmo idėjų Vatikane
neiti į supermarketus sekmadienį, nes jie nedirba
-neprisiryti viešose tam nepritaikytose vietose, jeigu nenorite būti palaikytas rusu

PS. Prahoje daryti viską. Jeigu prisirysite, egzistuoja didelė tikimybė, kad vietoje ruso būsite palaikytas anglu ar bent jau škotu.

Pabaiga.

2004 m. rugpjļæ½ļæ½io m?n. 24 d.Komentarai 
goda 2004-09-06 09:46:21
šaunuoliaiLegionas 2004-08-24 16:58:00
Kruciausiai tai airiai turistauja - vaziuoja bet kur ten prisiryja kokiu pigiu svaigalu , guli kelias dienas ir grizta su nudegusia viena snukio puse.Adutis 2004-08-24 13:03:39
mmhm, tikrai keista, kad diedukas 'Musolinis' dar nepasimokė prekybos ypatumų su aštriadančiais lietuviais :] ...baisonėlis 2004-08-24 12:47:08
Bušas - jėga, italai, ispanai ir prancūzai - gaidžiai. nu italai gal dar nieko, bet prancūzai su ispanais vienareikšmiškai aukščiau minėti personažai iš blogosios pusės.


--- --- ---
naujausi komentarai
--- --- ---Euro (melo)drama – mitai ir faktai (11)

--- --- ---

KĄ DARYTI? (12)

--- --- ---

Muilo burbulai ir seni krienai (33)

--- --- ---

Mėsos turgūs Europoje – Briuselis ir Londonas (17)

--- --- ---

Iššūkiai senbernių gyvenime. II dalis. (57)

--- --- ---

Patarimai dėl elgesio su gerule (44)

--- --- ---

Back on line– BLOC PARTY / TOM WAITS / ARCADE FIRE / ANDREW BIRD (10)

--- --- ---

KILLERS/ DECEMBERISTS/ ELECTRIC SIX/ BECK/ BADLY DRAWN BOY/ TV ON THE RADIO (16)

--- --- ---

SONIC YOUTH/RED HOT CHILLI PEPPERS/WOLFMOTHER ir kiti herojai. (5)

--- --- ---

Judėjimas, žmogiškoji prigimtis ir lašiniai (32)

--- --- ---

Karas prieš narkotikus (191)

--- --- ---

Maistas ir virškinimo problemos (14)

--- --- ---

"Oskarai" 2006 (16)

--- --- ---

Kung Fu klasika (2) (16)

--- --- ---

Praleistieji (Vol.5): Babusia (Lidia Bobrova, 2003) (15)

--- --- ---

Ar Mėnulis jau gyvenamas? (41)

--- --- ---

Už sovietinę penkiakampę - milijonas litų (38)

--- --- ---

Jie bijo… (13)

--- --- ---